Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan gondolják ezt a mindenn...

Hogyan gondolják ezt a mindennapos testnevelést?

Figyelt kérdés

Nem azért, az alapötlet szerintem teljesen jó, mert tényleg tök keveset mozgunk, a heti 2 tesi pont semmit nem ér, főleg mivel mire felöltözünk, mire beállunk, bemelegítünk, tényleges mozgásra nagyjából 30 perc marad, ráadásul az diákok nagy része ellógja, büntetés nélkül (hamis igazolás, stb.)

De nálunk már így is meg fognak szűnni a szabsávok, mert a diákoknak és a tanároknak is túl magas az óraszámuk. Tehát már a továbbtanulási esélyeinket csökkentették (jó, nem draztikusan, de azért számítana az a plusz egy év biosz vagy bármi).

A tesiszabsáv is megszűnik ugye ezáltal, ami heti 2 óra volt mindenkinek, az ment be, aki akart. Most meg 6 osztálynak (öt kilencedik évfolyam, és egy ötödik) kell minden nap a három tesitanár közül órát tartani. Ez tán egy kicsit több lesz, mint az eddigi óraszám...

Ez így vajon most hogy lesz?



2012. aug. 17. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez nem sokáig marad így... Szokás szerint kitaláltak valamit, ami úgy ötlet szinten talán tényleg nem is lenne rossz, de egyszerűen nincsenek meg hozzá a feltételek.

Ami szerintem szintén problémás, hogy most komolyan el kell várni egy kamaszodó fiútól, lánytól, hogy tesióra után izzadtan csinálja végig a nap hátralévő részét minden nap? Mert oké, hogy van zuhanyzó mindenhol, de én még emlékszem, hogy a mi iskolánkban volt a lány öltözőben összesen három darab, lányok meg voltunk 15-en az osztályban, és sok esetben egyszerre volt tesióránk egy párhuzamos osztállyal.

Időbe szintén nem fért volna bele, amikor napi szinten minimum 6 órám volt, de általában inkább 7-8.

Hát szóval én örülök neki, hogy nem most vagyok általános vagy középiskolás...

2012. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, a zuhanyzós dolog a másik fele. Nekünk is összevont tesink van egy osztállyal, tehát nagyjából 28-30 lányra jut 2db zuhanyzó.

Jó, mondjuk rám már szerencsére pont nem vonatkozik, mert 10-es leszek. Csak már így is mindenki tiszta ideg az iskolánkban, mert igazgatóváltás van, meg felújítás, meg alapból is elég szétszórt suli:D.Nem tudom, így mennyire fog összekuszálódni a tanítás.

2012. aug. 17. 10:05
 3/15 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban csak alsóban volt tavaly, idén szeptembertől lesz felmenő rendszerben ötödiktől. Alsóban annyi volt, hogy volt 3 tesi óra/hét, a másik 2 tesit meg annak tudták be, hogy volt foci meg kosár edzés, aki meg nem jár, annak: "napközi alatt délután szaladgál eleget a gyerek". Remélem, most az ötödikeseknek nem így lesz, hanem rendesen: minden nap 1 tesi óra.
2012. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Engem már nem érint, de belegondoltam.

Vegyünk egy átlagos szakközépiskolát, évfolyamonként 5 osztállyal és napi 7 órával, összesen ugye 4 évfolyamon.

Van 3 tesitanár, és EGY tornaterem.

Ha számolunk, akkor meg kell oldani összesen 20 osztálynak a testnevelésóráit 7 órában, ami óránként nagyjából 3 osztálynak eredményez tesit, és pont ennyi tanár is van.

Érdekes a helyzet viszont a 3x40 főnek egy terembe, ahol így senki semmit nem fog tudni csinálni, hely hiányában.

Viszont hogy bonyolultabb legyen a dolog, nálunk csak duplatesi volt, így az 6 osztályt ad rögtön ugyanabba a terembe, ugyanarra az időintervallumra.


Igazgató legyen a talpán aki megmondja itt mi az X..:)

2012. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nagyot néztem, amikor előálltak ezzel az ötlettel az okosok, mert szeretek tesizni, csak nincs mindig rá hangulatom. 1-2napja azt hallottam, hogy "csak" az edzések lesznek kötelezőek.(nálunk az előző tanévben megszűnt a kosárlabda edzés, mert nem érdeklődtek utána a gyerekek, pedig én nekem pont tavaly lett volna rá időm, hogy járjak kosárlabdára, a kézi labda különösebben nem izgat, mint ahogy a foci sem.) Személy szerint azt gondolom, hogy nem lesz olyan sokáig ez így, mert ki fognak dőlni az alsósok, hogy iskolában kell lenniük. Nekem az jobban tetszett volna, ha nem lenne ez a mindennapos testnevelés, hanem heti 3 napon, 2 vagy esetleg 3 tesi lenne egymás után. Most lehet, hogy hibbantnak tartotok, de szerintem ez sokkal jobb megoldás lenne...
2012. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Úgy kivitelezhetetlen, ahogy van. Egy iskolának általában van egy nagy tesiterme, egy udvara meg jó esetben egy kondija. Hova teszik azt a sok diákot?

Ahogy emlékszem vissza rá, gyűlöltem, ha első pár órában volt a tesi, utána egész nap ragadt és büdös volt rajtam a ruha, mert az egy dolog, hogy volt a 30 főre kettő darab zuhanyzó, amik látványosan zöldes színben pompáztak, és 10 perc szünet, de a vizet elzárták rajta, hogy minek is azt nekünk. Az öltözőkről ne is beszéljünk, nálunk még ötödikben is közösen kellett a fiúkkal átvedleni, ami megint nem épp egy élmény.

Hogy tovább menjek, engem pl. sok megaláztatásnak tett ki a tesi óra, és nem voltam vele egyedül. Tanár-diák vegyesen leszólja és kiröhögi a gyengébbeket. Patkányság. A gyerekek a leggonoszabbak.

És már nem azért, diák legyen a talpán, aki 1-2 tesióra után hasznosan tud lenni a tanórák alatt. És utolsó órákban pedig nem lehet mindenkinek, hacsak nem ömlesztik ki az egész iskolát közösbe az udvarra, ruhástól-bűzöstől, hangszórós gyakorlatokra.


Hála a jó égnek idén végeztem.

2012. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nálunk igazából három helyen lehet tesizni, van egy nagy tornaterem, egy kicsi, és a sportpálya. Ugye a sportpályát télen nem lehet használni (elvileg, bár minket havasesőben, 8 fokban kiküldtek...szóltunk a vezetőségnek, magyarázat:az csak október volt, ami nem tél), a kis terem az tényleg kicsi, tehát nagyjából 10 ember nem tud egymástól kartávolságra állni, plusz oda szokták ranki a cuccokat, ha felújítás van, szóval akkor oda sem mehetünk. Marad a nagyterem, ahol 1 osztály fér el kényelmesen (vagy két osztály lányai/fiai. Tehát már néha az is probléma, hogy két osztály egyszerre tesiztetését elrendezzék. De ha ez be lesz vezetve, akkor biztos, hogy lesz olyan, hogy három osztálynak kell egyszerre tesiznie....

És tényleg, ahogy az utolsó válaszoló írta, egy tesi után nagyon nehéz koncentrálni a következő órán. Most, hogy így olvastam, szembe jutottak a tesi utáni föciórák, a második emeleten, ahova tűz be a nap, és a tanár nem engedi, hogy behúzzuk a függönyt, mert nem lesz fény. Fáradt vagy, meleg van, a tanár is sajnos unalmas mondja az alapból érdekes anyagot, aznap az már a 7-8. órád, utána rohanni kell a menzára, utána a buszhoz...naponta ez nagyon fárasztó lenne.

Nálunk sincs víz a zuhanyzóban:D Végül is, minek az?

Ha mondjuk lenne egy 20-25 perces szünet a tesi órák után, akkor össze tudnánk szedni magunkat....csak hát akkor meg borul az egész órarend.

ennek így nem nagyon lesz semmi értelme.

2012. aug. 17. 11:42
 8/15 anonim ***** válasza:
98%

Az alapötlet - a mindennapos mozgás - elvileg nem rossz, de szokás szerint ez is el lesz cs.szve, ahogy minden ebben az országban.


Nem napi 1 tornaórát kellene tartani, kötélmászásból meg zsámolyokon átugrálásból heti 1 is bőven elég, hanem biztosítani kellene, hogy a tanulók az órák után tudjanak sportolni, fel kellene állítani pingpongasztalokat, szervezzenek focicsapatokat, legyenek sulik közötti mérkőzések, stb, ami olyan formában ösztönözné a fiatalokat a mozgásra, hogy ők maguk akarjanak mozogni.


Az én gyerekeim minden nap mennek mozogni, imádják, na de kő keményen fizetek is érte. Aki nem tud fizetni, annak a gyereke meg ül a napköziben. Inkább ezeket a délutáni tánc-karate-foci stb. lehetőségeket kellene támogatni amit szeretnek a gyerekek, hogy mindenki számára elérhetők legyenek ingyen, nem a tornaórákat.


Azzal meg ne jöjjenek, hogy jajdeaggódnak a kis drága tanulók egészsége miatt, amikor annyi cuccot cipeltetnek be velük az iskolába, hogy ha ennyi málhát raknék egy szamárra, már kivonulna az összes állatvédő.

Na meg annyi feladatot adnak ki iskola utánra, hogy a gyerek még akkor is nehezen jut el sportolni, ha a szülő még tudna fizetni érte. Talán ha nem nekem kellene leadni az órai anyagot este a gyereknek, akkor le tudnám küldeni a játszótérre egy picit szaladgálni is.

2012. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

A másik, amin nagyon ki vagyok akadva. Van hozzánk közel egy suli, elvileg oda tartoznának a gyerekek, de nem engedtem őket oda. Rendszeresen kihozzák úket futni, mert egy fás-parkos rész. Ott futtatják őket a betonon a vacak kis tornacipőben a kutyasz.rt kerülgetve, amivel jól szétcs.szhetik a térdüket.


Egyszer azt láttam, hogy az iskola kapujához érkeznek be a futó gyerekek, a tanárnő meg sorra ülteti le őket a betonra. Előszür is még hűvös reggel volt, nőként tudnia kellett volna, hogy kislányokat egy szál tornaruhában NEM ÜLTETÜNK a hideg betonra. Főleg nem oda, ahol a környékbeli kutyákat pisiltetik. A másik az, hogy tudnia kellene, hogy futás végén nem leülni kell, hanem nyújtógyakorlatokat végezni.

Na ebből a tornaórából aztán tényleg nem kell heti 5!

2012. aug. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez még egy okot generált, hogy a fiatal családosok is elhúzzanak a vérbe, ha a gyerekeiknek jót akarnak.

6. voltam

2012. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!