Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a testnevelést valahol...

Ha a testnevelést valahol külön tartják fiúknak és lányoknak, az nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés
...mert ugyebár vannak még ilyen konzervatív iskolák sajnos.
2011. jan. 4. 21:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem az. 20 éves vagyok, de gimiben is külön tesiztünk. most egyetemen együtt tesizünk. sosem zavart. mondjuk én annyira ügyetlen voltam, hogy nem bántam, h kevesebben látták:D amúgy a felméréseik eredménye más, az osztályozásuk is.szerintem gyakorlatias okai is vannak.
2011. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Akkor lenne diszkrimináció, ha mást tanítanának a két nemnek, például a fiúk fociznának, a lányok röplabdáznak, és nem ismerhetnének meg többféle sportot. Vagy a lányok nem mehetnének úszni.

Előnyei is vannak, így a fiúk nem röhögik ki a lányokat, ha megjön nekik, és rosszul lesznek, vagy nem lenne gond a csapatok összeállításában a nem. Bár unalmasabb így, tény.

2011. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne diszkrimináció? Hátrány éri valamelyik csoportot?
2011. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt a gimiben, utolsó 2 évben. És nem is volt olyan régen. Ennek semmi köze nem volt a diszkriminációhoz, Nekünk is jobb volt így.

20/L

2011. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen külön van, és a tanterv részben eltérő, illetve más és más a szint. Többet követelnek egy fiútól mint egy lánytól. Bár mondjuk én is örültem volna mikor talajoztunk ha együtt lettünk volna :D
2011. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nekem azért tűnik diszkriminációnak, mert egy iskolában egy tantárgyból a nemek szerint csoportosítják a diákokat, és a teljesítmények értékelése is eltérő, megintcsak a nemek szerint. Szóval előáll az a helyzet hogy X pontot (vagyis inkább métert vagy akármit) teljesítek, ha fiú vagyok 3-as, ha lány 5-ös.
2011. jan. 4. 21:40
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem az olimpiákra is menj el tüntetni, hogy mit képzelnek, hogy nemekre van szétbontva...
2011. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
dehogy diszkrimináció!Azért vannak külön a fiúk meg a lányok, mert teljesítményben a fiúk többre képesek mint a lányok.
2011. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt és szerintem nincs ezzel semmi baj.

Eleve más a fiúk testfelépítése, mint a lányoké, nem is lehet ugyanazt elvárni.

Bár nálunk azért volt, mert nem fért el az osztály a tornateremben, viszont így kéthetente váltottuk egymást, egyik csoport a tornateremben volt, a másik úszott.

És például úszás közben is örültünk neki, hogy nem nézegetnek minket a fiúk.

2011. jan. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
teljesen logikus, hogy külön vannak a fiúk és a lányok, mindenhol így van bizonyos kor felett.
2011. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!