Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-s hallgatók! Mennyire van...

BME-s hallgatók! Mennyire van idő suli mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Most kezdem a BME járműmérnöki szakát, és szükségem lenne a pénzre. Nem tudom, hogy a BME mellett mennyire van esély dolgozni. Ezzel kapcsolatban várnék tapasztalatokat/véleményeket!

Köszi előre is :)



2012. aug. 18. 10:51
 1/5 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a családi vagyon megalapozása a célom, csak egy kicsi összeg létfenntartás céljából, mert szüleimtől sem véges a támogatás összege..

És mindezt úgy, hogy ne menjen a tanulás rovására.

2012. aug. 18. 10:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, én is most kezdem a BME-t, bár eddig csak azt hallottam, hogy mindenképpen durván a tanulás rovására megy. :S Pedig nekem is jól jönne már egy havi 10-20 ezer is, én sem százezrekben gondolkodom.
2012. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
a BME-s hallgatók nem dolgoznak, ők tudósok. XD Nagyon okosak, ha lediplomáznak egyből havonta milliókat fognak keresni szupercomputereken fognak dolgozni és a NASAhoz is elmennek űrsiklókat tervezni.
2012. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Noha ez nehéz de meg kell próbálni minél jobb órabéres munkát keresni. Most ha egy ilyen 300-400forintos órabérért mész dolgozni az bő egy hét munka még azért a 20ezer forintért is, ami azért egy hónapra számítva elég sok idő és már valószínű a tanulás rovására menne.

Próbálj meg keresni ilyen 12órás melót 500-600forintért/óra, én egy fél évig jártam az universitas-tól ilyen címkéző diákmelóba ahol 650es volt az órabér és 12órázni kellett, azt csak hetente egyszer kell elvégezni és megvan a pénzed, csak ugye ez szerencse kérdése meg azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy első hónapban heti 2 napot kellett vállalni az húzós volt mert csak hétfő-péntek volt munka.

2012. aug. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Valószínűleg így a harmadik hét derekán már saját bőrödön is kezded érezni a dolgokat, de azért leírom a véleményemet, remélem, hogy segítek vele.

Amikor a BME-re kerültem, én is gondoltam arra, hogy dolgozni fogok. Aztán nagyon hamar beláttam, hogy egyszerűen esélytelen. Annyit kell fáradozni, hogy minden tárgyból - és az elején tényleg a túlélésre megy az ember, de még így is - meglegyen a minimum, hogy nap végén holtfáradtan ülsz le a fotelbe. Egyszerűen sem az idővel, se az energiával nem fér össze a munka. Ha nagyon akarsz valamit csinálni, akkor taníts matekot vagy fizikát középiskolásoknak, talán még az a leghatékonyabb pénzkereseti lehetőség. (Nekem anno még ez se fért volna bele.) Ha nem nélkülözhetetlen az összeg, amit így keresnél, azt javaslom, hogy hagyd az egészet. Már középtávon is jobban jársz vele. Amellett, hogy legalább létminimumnyi időd lesz magadra (de így is valószínűleg azt érzed, hogy majd'meghalok, a minden kezdet nehéz itt is igaz), nagyobb a valószínűsége, hogy nem buksz semmiből. Nem tudom, hogy mennyire világosítottak fel az egyetem működéséről, de bukni pénzbe kerül, kreditenként 1200 forintba. Ha a munka miatt csak 2-3 tárgyat hanyagolnál el, már 10 000 forintodba került + a plusz munka jövőre + az esetleges csúszás emiatt. Ha semmiből nem buksz meg és talán nem is annyira sokkal a minimum felett teljesítesz, akkor jövőre lesz tanulmányi ösztöndíjad. Most nagyon variálnak a rendszeren, ahogy látom, nem annyi, mint néhány éve lett volna, de szerintem innen havi 10 000 forint körüli összeg még viszonylag lazán bejöhet. És akkor már csak az idei munkád gyümölcsét zsebeled be, akkor nem kell tenni érte konkrétan semmit (a következő félévin dolgozol). Másik tipp: valamikor -érdeklődd meg, ez mostanság aktuális! - lesz hk szavazás. Nem tudom, hogy közlekkaron hogy működik a dolog, de sok helyen ha veszed a fáradtságot és elmész, párezer forintot ezért is kapsz. Remélem, hogy hasznos volt a tanácsom, sok sikert a tanuláshoz!

2012. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!