Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a gázpisztolyt...

Szerintetek a gázpisztolyt vihetem koliba?

Figyelt kérdés
A Campus Hotel Debi-ről lenne szó.

2012. aug. 22. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
minek?
2012. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mert van és mert magamnál szoktam tartani, sok más dologgal együtt, szimplán önvédelmi célokból. De mindegy is, kiderült azóta, hogy nem lehet, egy sz@ros gázspray-t sem engednek.


Na mindegy, marad a puszta kézzel-lábbal módszer ha helyzet volna :P, bár egy kicsit örülnék, ha átszabnák a hazai törvényeket a jogos önvédelemről.

2012. aug. 23. 10:44
 3/6 anonim válasza:
van engedélyed rá? azaz viselésire gondolok
2012. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van, de a szabályzat szerint különösen veszélyes tárgyat tilos bevinni a hotelbe.

Utánanéztem a jogi def.-nek, ami a gázpisztollyal hozható összefüggésbe az a következő-mert egyébként magáról a gáz- riasztófegyverekről vajmi keveset találtam ott, szinte semmit; a gázspray annak minősül, hát ez a pisztoly ugyanolyan gázspray-t lő ki, csak még durran is. Rá lehet még húzni szerintem továbbá a rend megzavarására alkalmas eszköz dolgot is, mivel ugye gyakorlatilag mégiscsak egy stukker formájú vas. Olvastam viszont, hogy amíg nem "replika" egy gázpisztoly, addig nem minősül ilyesféle tárgynak, elég hülye jogi kiskapu de mindegy, majd megkérdezem, hogy legalább a széfben tarthatom-e. Ha jól tudom a gázspray is csak bizonyos mérettartomány felett esik megkötések alá.

2012. aug. 23. 16:01
 5/6 anonim válasza:
Figyelj asszem tarthatod úgy hogy becsomagolva és töltetlenül de amint bevitted kicsomagolod és belerakod a töltényeket,jó trükk mert szállításnak minősülne :P
2012. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt a szállításra vonatkozó szabályt én is ismerem, nem is akartam a kolesz (ami egyébként hotel) belsejében összeszerelni és megtölteni, csak amikor kimegyek vele az utcára, de cseszhetem ha onnan alapvetően minden ki van tiltva. Becsempészi be tudnám, nem arról van szó, csak a szobatársam kellene max tudjon róla de nem akarok kockáztatni egy kicsapást. Na mindegy, majd kipuhatolom ha már bent leszek, hogy engedik-e.
2012. aug. 26. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!