Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkezhetek majd még egy...

Jelentkezhetek majd még egy mesterképzésre állami finanszírozással?

Figyelt kérdés
4 félévet jártam már az ELTE TTK-ra, de családi okok miatt nem tudtam befejezni. Ezután költségtérítésesként szereztem egy műszaki informatikus diplomát, most pedig felvettek informatikus-mérnöktanári szakra, állami finanszírozással. Gondolkodom a matematika tanári mesterszakon is, mert jobb lesz több lábon állni.
2009. júl. 24. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

ELTE TTK-ra államilag támogatottra jártál?

Ha igen, akkor már csak 8 félévet támogat az állam, egy mester ha jól tudom 4 félév, tehát ha minden igaz pont kijön.

2009. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, állami támogatással volt.

De másik BA szakot már nem támogatnak? Vagy támogatnak, de hat félév helyett csak négyet, és kettőt költségtérítéseként kellene elvégeznem?

2009. júl. 24. 23:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, tehát úgy van, hogy az állam 12 félévet támogat. Ebből te négyet már tanultál, tehát van 8 államilag támogatott féléved, amit felhasználhatsz BA-ra, vagy MA-ra, ezt te döntöd el. Az informatikus-mérnöktanári szak az MA, nem? Mert ha igen, akkor 4 félév, tehát még marad 4 féléved, amivel el tudod végezni a matektanárit is. Ha az informatikus-mérnöktanári BA szak, az valószínűleg 6 félév, tehát így neked már csak 2 támogatott marad, tehát úgy tudod elvégezni a matekot, hogy 2-t támogat az állam és 2-t ki kell fizetned.

Remélem érted, ha nem nyugodtan írj és megpróbálom máshogy elmondani:)

2009. júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!