Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik a tárgyfelvétel?

Hogy működik a tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
Felvettek főiskolára, de a tájékoztató csomagban semmit nem találtam arról, hogy hogyan tudom majd felvenni a tárgyaimat a neptunon, illetve, hogy magamnak kell-e, vagy az iskola állítja össze az órarendet. Szeptember 10-11-én regisztrációs napok lesznek, ott el fogják ezt mondani, vagy addigra már fel kéne vennem a tárgyaimat?
2012. aug. 24. 18:27
 1/5 reptoid ***** válasza:
100%

Beiratkozáson minden valószínűség szerint erről is lesz szó. Simán lehet, hogy mivel elsős vagy, ezért a kötelező tárgyaidat fel is veszik előre, neked csak a szabadon választhatókat kell, már ha akarsz egyáltalán.

A regisztrációs napok (időszak), alatt kell majd bejelentkezned a neptunban aktív félévre, ennek nincs köze a tárgyfelvételhez, arra külön van tárgyfelvételi időszak általában, de az is lehet, hogy a kettőt egyben tartják.

Ha beiratkozáson se mondanak semmit, akkor nézd meg az intézményed honlapján a képzésed előirányzott órarendjét, aztán neptunban rakj magadnak össze egy órarendet az alapján, majd ha engedi a rendszer.

2012. aug. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na ez az, azt nem tudom majd megcsinálni, ha össze kell raknom magamnak... Na de majd kiderül. A szabadon választhatókat megéri felvenni? Illetve azokat ha nem veszem fel, akkor megkapom majd a végén a diplomámat? Mert ha semmi értelmük, csak ilyen töltelék tárgyak, akkor nem pocsékolom rájuk az időmet.
2012. aug. 24. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tárcsázod az intézmény tanulmányi osztályának a telefonszámát, és megkérdezed. Valahol felveszik a kötelező tárgyakat az elsősöknek, máshol nem. Ahova én járok, ott az elsősök is mindent maguknak vesznek fel. Nem jöttem rá melyik iskoláról beszéltél:)
2012. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szolnoki Főiskola
2012. aug. 24. 18:41
 5/5 reptoid ***** válasza:
100%
Legtöbbször pedig ilyenek a szabválok, töltelék tárgyak, időpocsékolás, de ha találsz valami érdekeset (szeszkultúra ;) stb), akkor még jó is lehet. Általában nem nehezek, sokszor elég csak az első meg az utolsó órára bemenni, de van ahol írnak katalógust is. Bár nem tudom a szolnoki főiskolán, miként megy, de általában egy bizonyos kreditmennyiséget szabválokból is teljesíteni kell. Persze ezt eloszthatod a tanulmányok teljes idejére, sőt első félévben nem is nagyon ajánlott felvenni szabválokat, elég belerázódni a rendes tárgyakba, még kötelezően választatót sem feltétlenül vennék fel, kivéve ha direkt ajánlják mások első félévre.
2012. aug. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!