Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre (MA-ra) később is...

Egyetemre (MA-ra) később is be kell iratkozni, vagy csak akkor lehet, amikor a beiratkozási nap van a szakra? Az ELTE-ről van szó, az alapszakot is ott, ugyanazon a karon végeztem, mint ahol most kezdem az MA-t. Meghatalmazottat sem tudok küldeni.

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
ELTE TO ad neked választ. elvileg a beiratkozási dátumokat nem véletlen találták ki.
2012. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kaptál egy tájékoztató levelet az egyetemtől. Abban le van írva, hogy mi a teendőd. Ha meg nem vagy biztos benne, akkor telefonálj a TO-ra. Mondjuk, ha már szereztél egy diplomát, akkor erre magadtól is rájöhetnél.
2012. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A bunkóságot el lehet hagyni.

A TO nem válaszol, csak a meghatalmazást emlegeti. Erősen kétlem, hogy nem lehetne később is beiratkozni, de konkrét választ nem mond senki, hogy ennek mi a feltétele (pl. kérvény kell-e).

2012. aug. 26. 21:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Tájékoztató levelet pedig NEM kaptam, de ez a legkisebb gond.
2012. aug. 26. 21:14
 5/8 A kérdező kommentje:
E-mailre nem válaszolnak, telefont nem veszik fel, szóval honnan tudjam, hogy mi a teendő? Nézzem meg a szabályzatban? Megnéztem, az alapján pedig egyeztetés szükséges. De mivel nem tudok beszélni senkivel, nem tudok egyeztetni sem. Leendő csoporttárstól tudom, hogy mikor van a beiratkozás. Idióták. Talán válaszolnátok a kérdésre. Ti sem tudjátok a választ, csak okoskodni. De a helyemben ti sem tudnátok megoldani (ebben a konkrét esetben).
2012. aug. 28. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
A csoport trásad még is honnan tudja? biztosan kapott valami hivatalsos értesítőt. biztos,hogy MAképzésre felvettekM?
2012. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Külföldön lakunk, itteni lakcímet a felvételinél nem lehetett megadni, a koli 2 hónapig nem őrzi meg, ergó azt a címet se lehetett megadni, tehát az Oktatási Hivatalhoz küldték a levelet. De másik levelet meg kaptam itthonra is, úgyhogy nem tudtam, melyiket hova küldik. Nos, a beiratkozással kapcsolatos levelet nem a lakcímemre, tehát nem kaptam meg (és nem fogok több száz kilométert utazni, hiszen azt sem tudom, mikor utazzak, mikor kapják meg, nem értesítenek az OH-tól). A csoporttárs pedig magyarországi, megkapta a levelet, onnan tudja a dátumot. Meghatalmazás? Anyu ugyanott lakik, mint én, úgyhogy kilőve, testvér dolgozik több száz kilométerre Pesttől és tőlünk is, rokonság egyik része szintén jó messze lakik, munkanapon nem tudnak menni, rokonság másik részénél pedig esküvő 1 nappal a beiratkozás után. Csoporttárs a tengernél dolgozik a nyáron, nem tudjuk elintézni a meghatalmazást, iratokat, a többieket nem ismerem még. Falubeli pedig szintén nem tud menni helyettem, ha én nem tudok odaérni reggelre, főleg nem munkanapon. Na, ilyen körülmények közt ti hogyan oldanátok meg??

A kérdésre pedig választ nem kaptam, úgyhogy mi is a probléma azzal, ha jelentem? Egyik ok a válasz jelentésére az, ha nem ad választ a kérdésre.

2012. aug. 29. 18:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Mennyi időd van a beíratkozásig? Mert a meghatalmazás baromi egyszerű. Leírod hogy alulírot Én anyám neve, lakcím személyigazolvány szá, hallgatói kód stb meghatalmazom CSOPRTtársam,hogy heylettem beiratkozzon ( a meghatlamzáson tüntess fel magadról minden olyan adatot ami kellhet a beiratkozáskor, adószám tajszám stb)

Aztán fogod aláírod kapsz egy tanut név lakcím szemelyiokmány száma és aláíratod vele aztán fogsz még egytanút éa elküldöd a papírt a csoporttársadnak, ohgy a saját adatait ahol kihagytad tölse ki és íratkozzon be vele helyetted. Ha nem vagy valamiben biztos akkor logsz a telefononaddig míg a TO-t el nem éred és meg nem tudod kérdezni. ennyire egyszerű csak te bonyolítod túl.

2012. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!