Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják azt ismerőseim,...

Miért mondják azt ismerőseim, hogy az egyetem számukra a legjobb négy év volt?

Figyelt kérdés
Hiszen ott rengeteget kell tanulni. Azok mondták nekem akiknek már diplomájuk van. Általános és közép iskolai tanáraim.
2012. aug. 30. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Azért, mert ha már bejutsz van annyi eszed, hogy tanulsz mellé. Emellett pedig buli az egész.

Egyébként persze vannak, akik nem bírják és kiesnek, de mondjuk az én környezetemben ilyen egy se volt. És tényleg hatalmas buli!

2012. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mindenkiek az, nem minden ember egyforma.

De nekem is eddig az egyetemen töltött 3 év volt a legjobb (bár nekem még van három évem:D).


1. Sokat kell tanulni, ez igaz (bár vannak olyan szakok, ahol tanulni sem nagyon kell...)

Viszont te osztod be az időd. Előre megmondják, hogy mikor van számonkérés, nem ér meglepi doga az órákon. Persze emiatt könnyen el is lehet csúszni a tanulnivalóval:)


2. A legtöbb ember nem otthon lakik az egyetem alatt. Vagy kolesz, vagy albérlet. Baromira szeretem a szüleim, de jó érzés egy kicsit önállónak lenni. Amúgy sem fogtak szigorúan, oda mentem, ahova akartam, de mégis jobb így.


3. Az értelmesebb emberek olyan szakra mennek, ami érdekli őket. Sokkal jobb és könnyebb olyan dolgot tanulni, ami érdekel. Több értelmét is látod, mint a középsuliban tanultaknak.


4. Nagyobb a társaság (persze vannak olyan szakok is, ahol kevesen vannak, de azért a többségükön jóval több ember van, mint egy középsulis osztályban). Ha nagyobb a társaság, akkor több ember közül lehet barátot keresni.


5. Egyetemen/fősulin az emberek nagy része kinő abból, hogy minden szarságért cikizi a másikat. Ott már nem annyira szokás egymás háta mögött röhögcsélni. Vagy ha mégis, akkor is még a középsuliban "lúzernek" titulált emberek is jó eséllyel találnak hozzájuk hasonló barátot.


6. Az ösztöndíj király dolog. Jó érzés, hogy nem csak azért tanulsz, hogy anyuci megdícsérjen, hanem pénzt is kapsz érte.


7. Sokkal több rendevzény és buli van, mint középsuliban.


8. Sokkal jobban el tudsz mélyülni abban, amit szeretsz. Ha érdekel egy tárgy, akkor több lehetőséged van arra, hogy foglalkozz vele. A tanárok nagy része szívesen segít, ha látja, hogy érdeklődsz.


9. Van egy rakás ösztöndíj, pályázat, amivel külföldre ki lehet jutni. Azért nem rossz dolog fél évet más országban lenni, utazni, világot látni, ismerkedni, nyelvet tanulni.


10. A középsulis barátságok ált. "elkopnak", az egyetemen/fősulin kötött barátságok szerintem tartósabbak (persze itt is vannak kivételek).


Hát hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. Azért kérdeztem, mert most megyek a győri egyetemre és kíváncsi voltam, hogy miért szeretik.
2012. aug. 30. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:
2. jól megfogalmazta. Kb. ez a lényege. Én nehéz szakra járok, hajtani kell és nincs sok szabadidő, de azért be szoktam a bulizást iktatni lazább heteknél. És értelmiségként sokkal jobb inni is:P
2012. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!