Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki jó tanuló volt a gimnázium...

Aki jó tanuló volt a gimnáziumban, az az érettségin is nagyobb eséllyel teljesít jobban?

Figyelt kérdés
Jövõre érettségizek,eddig nem volt négyesnél rosszabb év végi/félévi jegyem,vagy 4,5 alatti átlagom. Nem voltam az a nagy puskázós,legtöbbször kijegyzeteltem,vázlatba szedtem és úgy tanultam meg a tananyagot a felelésekre,dolgozatokra.Persze,nem vagyok én se szent,de csak végsõ esetben csináltam.Már most összeszorul a gyomrom,mikor az érettségire gondolok,hogy mi lesz velem. Bioszból és kémiából is érettségizni szeretnék,ez meg csak olaj a tũzre,mert valljuk be,nem könnyũ. Egyrészt félek,hogy ennek ellenére megbukok,mert leblokkolok,vagy olyan tételt húzok,másrészt nem vagyok biztos benne,hogy az adott tantárgyat úgy tanultuk meg,hogy az menjen is tisztességesen az érettségire. Volt,hogy pl magyarból még tizedik elsõ felében is a kilencedikes anyagot vettük..:/
2012. aug. 31. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A középszintűtőlm nem kell fosni. Egyrészt nevetséges az egész, másrészt szóbelin a saját tanáraid vizsgáztatnak, akiknek nem az az érdekük, hogy megbukj.

Érettségin ált. még a legge.ibb tanárt is kenyérre lehet kenni.

Ha mindig jó jegyeid voltak, akkor annyira hülye nem lehetsz (persze ez függ a gimi színvonalától is).

A kötelező tárgyakra gyakorlatilag csak józan paraszti ész kell. A magyar szimpla szövegértés, meg egy kis fogalmazás. A töri szintén szövegértés.

A matekot simán meg lehet oldani, ha van egy kis logikád.

A nyelv meg hát na...ha van nyelvvizsgád, akkor lópikula az egész.


Az emelt már neccesebb, arra érdemes tisztességesen felkészülni.

Keresd meg a követelményrenszert a neten, és ha vmi kimaradt, akkor azt tanuld hozzá.


Meg csináld meg az előző évek feladatsorait, azok sokat segítenek.


Ui: Ahhoz különlegesen hülyének kell lenni, hogy az érettségin megbukj.

2012. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségin még a hülyék is jól teljesítenek. A középszintű írásbeli egy vicc, a szóbelin meg mindig nagyon kedvesek a tanárok.

Jó, az emelt tényleg elég szívás, de abból gondolom mindenki csak egyet választ (ugye még nincs olyan szabály, h kettőből kell?)

Mi is mindig el voltunk maradva az anyaggal rendesen, de mire odaértünk, azért már fel voltunk készülve, és tiszta idióta volt az osztály, mégis mindenki rendben volt érettségin. Majd át fogtok nézni egy csomó feladatsort, meg ismételtek, szóval nem fogtok meglepődni túlzottan, mikor elétek rakják a vizsgalapot.

2012. aug. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Jé az előző pont ugyanazt írta le, amit én. Xd
2012. aug. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"ugye még nincs olyan szabály, h kettőből kell?"

Orvosikra, gyógyszerészetire kettőből kell.

2012. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3,0-ás átlagom volt középsuliban, az osztályban volt néhány nagyon jó tanuló, akiknek 4,5 feletti átlaguk volt.

Az érettségim eredménye 4,5 lett, emelt érettségiket is csináltam, felvettek az egyetemre, ők meg hármasokkal csinálták meg az érettségit, és nem vették fel őket sehova. Végig a tanárok kedvencei voltak, magoltak, aztán amikor eljött a megmérettetés, amihez kellett egy kis értelem, akkor már nem jött a jó eredmény.

Szval hagyd a hülye sztereotípiákat, meg előítéleteidet, ha kettes voltál akkor kettes voltál, ha jól készülsz fel, akkor simán írsz 90%ot mindenből.

2012. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!