Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen gyűlöletes a NEPTUN?

Miért ilyen gyűlöletes a NEPTUN?

Figyelt kérdés
a "tőkém" tele van vele! nem enged be, várakozólista, lassú nettel esélytelen, az egyetem nem tájékoztat, hogy mikor van tárgyfelvétel.... Áh! Miért, miért ilyen gyűlöletre szító ez a NEPTUN? :(

2012. szept. 3. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért gyűlöletes, mert akiknek Neptun van, azok nem ismerik az ETR-t. Hidd el, a Neptunnal még nagyon jó dolgotok van, nekem volt dolgom mindkettővel, tudom. Az meg hogy nem enged be tárgyfelvételkor (ami amúgy könnyedén megtalálható ott is, meg legtöbb egyetemen a tanulmányi osztály oldalán), nem a Neptun hibája, hanem az egyetemé, hiszen kevés/gyenge szerverparkot állítottak rá.
2012. szept. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az nem a Neptun hibája, hogy nem tudsz arról, mikor van tárgyfelvétel. Lehet, hogy a tanulmányi osztály volt töketlen és nem tájékoztattak senkit (van az úgy néha), de az is lehet, hogy volt tájékoztató, csak te nem láttad, mert nem jó helyen kerested.

A tárgyfelvétel pedig mindenütt ilyen: lassú, kínkeserves, nehézkes. Az egyetemeknek ugyanis általában nincs pénzük arra, hogy olyan szerverparkot építsenek ki vagy béreljenek, ami képes kiszolgálni azt, hogy tárgyfelvételkor egyszerre több ezer hallgató egyszerre szeretne bejelentkezni. Na és nem is lenne gazdaságos a dolog: nagyszabású tárgyfelvétel egy évben kétszer van, olyankor is pár nap alatt lecseng a láz. Utána meg az év további napjaiban ott állnak a bődületes teljesítményű szerverek teljesen kihasználatlanul, mert év közben nincs akkora terhelés, kivéve a vizsgajelentkezést.

2012. szept. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
aha, értem. Csak nekem már elegen van belőle, x félév után még mindig xarakodás van. Máshol hogy működik mindez? Ott is hatkor kell bejelentkezni, hogy 8-ra fel lehessen venni a cuccokat?
2012. szept. 3. 08:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom :x itt ELTE ttk-n az etr-ben a tárgyak 95% már fenn van nyáron, noha ugye még időpont nélkül. Aztán olyannak még (noha csak 3. szemeszterem) nem találkoztam, hogy valami nekem tetsző órát ne tudjak felvenni x időben :D legrosszabb esetben írtam egy szép mailt az oktatónak, hogy ugyan emelje már meg a keretszámot mert nekem másik időpont nem jó és eddig ez bevált :D egyedül különórák szoktak macerásak lenni amit nem igazán lehet eltolni vagy máshol felvenni mert csak egy van belőlük. De az már nem a rendszer hibája.
2012. szept. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!