Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugye 16 a tankötelezettség ma...

Ugye 16 a tankötelezettség ma Magyaron?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
atz jó mert a szüleim azzal rémítgettek hogy 18 még xD akkor oké hogy ma már nem mentem iskolába. Kéne valami munka.
2012. szept. 3. 10:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

fiam 16 évesen ne akarj már még dolgozni...

Tanulj egy szakmát ha nem kell érettségi és annyi.

2012. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves válaszolók!

Ismét egy ifjút látunk elindulni a teljes lezülléshez vezető lejtőn.

Tapsot kérek!

2012. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
akkor valami olyan szakma kéne amit gyorsan megtanulhatok, de nem kell semmi extra, mert már 10 éves korom óta programozok C# ben, PHP-ben, JAVA-ben, és sosem iskola alapján válogatják azt, hogy kit vesznek fel erre a posztra. csak kéne egy megbízható emberke, aki segít.
2012. szept. 3. 10:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

papírok nélkül akkor sem fogsz tudni elhelyezkedni, max feketén egy bűnöző csoport körében. :)

Egy szakmához idő kell.

2012. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
van olyan ismerősöm aki kézhez kapja a pénzt, és külföldi cégnek fejleszt.... azt mondta beajánl ha lesz lehetőség, de nem volt még:(
2012. szept. 3. 10:45
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem is lesz... 16 évesen egy nyamvadt 8 osztályos bizivel mit szeretnél kezdeni?

Azt még megértem, hogy Te forró fejjel azt hiszed ez bőven elég neked, de hogy a szülők nem vágtak reggel úgy szájon, hogy az iskoláig repüljél, azt furcsának találom.


És nem kocsogoskodésből, hanem azért mert jól felfogott érdekednek kellene lennie annak, hogy TANULJ.


A mostani 40-50-es korosztály idején még nem mindig volt divat a középiskola befejezése, vagy a szakmunkásba mentek, és sajnos őket is millió helyen utasítják el.


Egy egyszeri ígéretnek nem kell felülni. 45-50 évig meg kell majd élned valamiből. Most megígérték, tegyük fel fel is vesznek, aztán 2 év után kirúgnak. Nem lesz mindig melletted egy haver akit nem érdekel, hogy 10 osztályod van csak...


A saját érdekedben húzz nyúlcipőt és menj iskolába, sűrű bocsánatkérésekkel a késésért...

2012. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

pfffffff. sajnálom hogy anyuci, apuci, szíjjal nevelt fel, azzal vert.... az én szüleim nem tettek ilyet. logikai buktató van abban amit írsz, mert a szakma sem örök életű. sajnos a legtöbben folyamatosan átképzik magukat, új szakmát tanulnak ki. ez az élet. semmi sem marad ugyan az, ahogy $a=1; és nyugodtan adhatsz neki más értéket is utána, ezért változó.... hülyeség amit mondasz. az hogy neked minden az a szaros iskolai papír, mutatja feltétlen tudatlanságodat. egy kezdő orvosi fizetés 100 ezer forint alatt van, a többi, "alantasabb" szakma meg 75-80 ezer ft ha jól helyezkedsz el... nah most akkor hogy élj meg a mai világban ebből? Nekem a szüleim nem síkhülyék, és apumnak is szakmunkása van, és kereskedelmije.... vállalkozó. építkezéseket szervez.... anyukám meg óvónéni, és hát amit megkeres az max zsebpénz ahhoz képest amit apukám hazaad...habár sajna mostanában kicsit szarabbul megy apumnak is, a rohadt válság miatt.... ennyit erről...


jah és még egyszer, hogy kicsit fájdítsam a szívedet. max mikor 3 éves voltam, és bele akartam nyúlni a csalánban, akkor "csaptak" a kezemre a szüleim, hogy ne, mert akkor még nem értetem másból. utána SOHA nem emeltek kezet rám, és nem is fognak....

2012. szept. 3. 11:00
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igazuk van azoknak, akik azt írták, hogy tanulj! Dolgozni még ráérsz és ha van valamilyen szakmád, akkor talán lesz is rá esélyed. 8 általánossal semmi esélyed, max. mehetsz munkanélkülinek jelentkezni és kiraknak utcát sepregetni. Ha ennyire jó vagy a számítástechnikában, akkor érettségizz le és ezen a pályán indulj el, bár eléggé telített pálya, de van valami a kezedben, amire lehet esetleg a későbbiekben építeni. Nézz szét egy kicsit és rá kell jönnöd, hogy érettségivel, szakmával, de sajnos még diplomával is nagyon nehéz elhelyezkedni.Rengetegen vannak, akik munka és család mellett kénytelenek tanulni, hogy vigyék valamire az életben. Előtted pedig itt a lehetőség, ne szalaszd el.
2012. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!