Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen az elméleti órákon...

Egyetemen az elméleti órákon kötelező a részvétel?

Figyelt kérdés
Lehet olyan, hogy egyszer sem megyek be, és ne bukjak meg?
2012. szept. 4. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom előadást értettél. Na most ahol 100-200 ember van egy teremben nem szoktak névjegyzéket használni, de pl. nekem volt olyan előadásom már ahol minden héten volt egy kis 15perces röpdolgozat és aki nem ért el az összes kis dolgozatból 40%-ot autómata karót kapott és pótvizsgára mehetett csak, szóval ilyen esetben ha nem mentem volna be akkor auto karó noha ez javítható pótvizsgán de az mégis már egy lehetőség elrontása egy jegyre.
2012. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azért vigyázz mert van olyan tanár aki olvas jelenlétit, még akkor is, ha 60an vagytok...
2012. szept. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez tanárfüggő, nekünk van olyan előadónk, aki mondta, hogy hiába nem szeminárium, az előadására is kötelező járni, 3 hiányzás és mehetsz, mert annyira sok az anyag, hogy szükséges az az óra is ahhoz, hogy sikerüljön a félév.
2012. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha benne van a TVSZ-ben, hogy kötelező, akkor megteheti a tanár (páran meg is teszik), hogy minden órán katalógust írat, és nem enged vizsgázni, ha túl sokat hiányoztál. Viszont ha az van a TVSZ-ben, hogy nem kötelező (nálunk ez van), akkor elvileg lehet olyan, hogy egyszer sem mész be és nem buksz meg.
2012. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó te hova jársz suliba??

Néztem a TVSZ-t, de nem találtam erre vonatkozóan semmit. Amúgy ütközés miatt egyszer sem fogok tudni bemenni.:S

2012. szept. 5. 19:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Corvinusra. Furcsa, hogy nincs semmi, benne szokott lenni, hogy az előadások és gyakorlatok hány százalékáról lehet hiányozni.
2012. szept. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta megtaláltam hogy a kurzusokról nem lehet többet hiányozni mint az óraszám 35%-a de most akkor ez gyakorlat, vagy az elmélet is kurzus? Mert azért ez marha kevés szerintem.:S
2012. szept. 7. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Első órákra mindenhova menj be ott elmondja a tanár. Mert akármit írhatnak le a szabályzatba azt voltaképpen a tanár dönti el, hogy ő most számon fogja-e tartani vagy sem.

De valószínű mint már írtam, hogy egy 100-200fős előadásnál nem fog 10-20percig neveket szavalni illetve aláírósdit játszani egy tanár se viszont kisebb gyakokon elképzelhető de ott se feltétlen mindig.

2012. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!