Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes magyar szakra jelentke...

Érdemes magyar szakra jelentkezni, vagy abba nincs lehetőség?

Figyelt kérdés
Idén jelentkeztem pszichológiára, borzasztóan kapartam és nyelvvizsgát tettem angolból meg emelt szintet magyarból, már szét mentek az idegeim, de sajnos nem sikerült bejutnom. Azt tervezem, hogy jövőre is megpróbálom ugyan ezt szegeden és pécsen, de mellette arra gondoltam megjelölöm szegeden a magyar szakot is, csak attól tartok, hogy az nem túl jövedelmező és azért nem árt arra is gondolni, hogy később hogyan boldogulok egy magyar diplomával. És ha felvesznek magyar szakra onnan még átjelentkezhetek pszichológiára?
2009. júl. 28. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
magyar szakkal tanár lehetsz, ez az egy konkrét lehetőség van, fix állással, fizetéssel. Nem rossz pálya, de reméljük kötélből vannak az idegeid. A másik, lehetsz filozófus, irodalmár, irhatsz könyvet, kutathatsz...így már nem biztos, hogy nem halsz éhen. Én egyébként hasonló okokból nem jelentkeztem idén magyarra, mivel nem akartam tanár lenni, helyett bejelöltem egy másik szakot ahova fel is vettek, viszont bánom a magyart is, szóval jövőre oda is beadom a jelentkezésem....
2009. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Harmadéves vagyok magyar szakon. Nem akarok tanár lenni, hanem a tudományos pálya az álmom. DE! ez 100-ból 1 embernek ha sikerül, jövőre másik szakot is kezdek, amiből meg is fogok élni. Nagyon gondold meg, hogy elkezded-e!!!

Félreérrés ne essék, imádom a szakom, tényleg, de oly' m é rtékű a túlképzés (ebből is), hogy nagyon nehéz munkát találni.

2009. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem érdemes.
2009. júl. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Végignéztem a régebben megválaszolt kérdéseim, így találtam vissza ide. A 2. válaszoló vagyok.


Végül mi lett? Jelentkeztél?

Én mégis tanár lettem, és imádom. :D :D

2014. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!