Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vannak más elit alakulatok...

Vannak más elit alakulatok mint pl a francia légió amire magyar emberként is lehet jelentkezni? pl:USA vagy Kanadában van ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 02:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Magyar Honvédség.
2011. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
"elit" és "magyar honvédség" paradox egyszerre :D mondjuk, mint magyar idegenlégió - igen.
2011. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarként -ha már mindenáron elit alakulatot akarsz- a Bercsényi Különleges Műveleti Zászlóaljba kerülhetsz be a legkönnyebben. De még ide is minimális az esélyed.

A francia idegenlégió pedig nem számít elitnek.:D Maximum az ejtőernyős ezrede, de még ez sem sorolható a klasszikus értelemben vett különleges alakulatok közé.

2011. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tier 3-as, mint mondjuk a tengerészgyalogság.
2011. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
magyar rohamlövészeket vagy a mesterlövészeket nagyon dícsérik Europa szerte
2011. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Állampolgárság nélkül is jelentkezhetsz az usa vagy a britt hadseregbe is. Ha megfelelsz pár év múlva letelepedésit kapsz és kérheted az állampolgárságot is, már ha akarod. De ha nem akarsz váltani a honvédségen belül is van vagy mikor én benn voltam még volt lehetőség külföldi kiképzésekre. Többen végeztek az airborne vagy épp a ranger tanfolyamon is. Szóval csak ezért nem kell elmenni. Ha elég jó vagy itthonról is ki lehet kerülni.
2011. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Werron válasza:
40%

Francia Idegenlégió

Amerika: 75th Ranger Regiment

Navy Seal

Delta Force Commando

Magyarország: Rohamlövész kiképzés ( a rohamlövész kiképzést aki elvégzi az harctéri vezetővé válik, de nem jön egykönnyen a lemorzsolódás több mint 90%-os)


Amerikai alakulatokat semmiképpen nem ajánlanék, mert lehet h te leszel pl a legjobb mindenbe, de akkor is utálni fognak a társaid, mert te nem amerikai vagy és ez által nincs is meg benned az a hazafiság. Nem beszélve arról h bekerülni sem egyszerű.


A francia idegenlégióba bekerülni könnyebb mint a honvédséghez. Több ember kell nekik így nagyobb az esélye h bekerülsz. Persze az útiköltség az sem kevés. De ha már ott vagy elszállásolnak, enni/inni kapsz sőt még ruhát még a válogató alatt is. Egyébként ne tévesszen meg a tv által sulykolt harci kép, nem az amerikaiak csinálnak pl Irakban vagy Afganisztánban mindent. Ők szinte csak a nevüket adják az egészhez és learatják a babérokat. Sajnos!!! Az igazság az h java rész a légió tevékenykedik ott csak hát ezt elhallgatják. Miért? Egyszerűbb mint gondolnád. Az amerikai katonákat nem küldik puskacső elé csak úgy ukk-mukk-fukk de a légió emberi önként is vállalkoznak harcitéri feladatokra. Röviden az USA katonáit féltik mert kiválóan képzett katonák és sokba került a nemzetüknek mire azok lettek. Nem kell elhinned amit leírtam neked, mert hát szíved joga,de hidd el tudom miről beszélek és láttam már borzalmakat.

2013. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
amit az utolsó válaszoló leírt, az igasz. Az alja munkát nem az amerikaiak végzik el hanem elvégeztetik a légióval és különböző magán zsoldosokkal, akiknek semmi közük a háborúhoz, csupán a pénzért ölnek.
2014. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Orfeus ***** válasza:

Az előttem válaszolóknak szeretnék írni a légióval kapcsolatosan.


Nemrég szereltem le a Magyar Honvédségtől 3 év után. 1 misszión is voltam. Annyira vicc ez a Honvédség hogy nem tudom hogy meritek egy lapon említeni az elit alakulatokkal. Az emberek fel a laktanyába egy alap erőnlétit nem tudna végigcsinálni hivatalosan. És igen, lövész voltam amire büszke is leszek, de most megyek a légióba h ne csak papíron legyek katona...


Itt egy cikk-részlet a honvédség oldaláról:


Az alakulat sikerét – a katonai szakértelmen kívül – az „esprit de corps”-nak, azaz a csapatszellemnek köszönheti, ennek segítségével egy csapattá tudják kovácsolni a különböző országokból érkező, sokféle kultúrával rendelkező férfiakat. Bekerülni ma sem egyszerű a „francia elitbe”, egy 2006-os felmérés szerint a jelentkezőknek mindössze 13 százaléka felelt meg az alkalmassági vizsgálatok során.


Ha ilyen egyszerű akkor kérlek, gyertek velem és kerüljünk be együtt!


A kérdezőnek válaszolva, szerintem állampolgárság kell ezekhez, de a légiót próbálnám meg a helyedbe.

2014. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Nem csak hallás után írom le a dolgokat, hanem az alapján amit átéltem. Ha bekerülsz a légióhoz az jó, ügyes vagy, szívből gratulálok hozzá. Nagyon sok albán, román, volt jugoszláv államok és további kelet-európai ország emberkéi elég hamar kiválnak a légióból hogy aztán zsoldosként visszatérjenek pénzért ölni, akiket legtöbbször az USA a tisztogatásokat végezteti, ezt soha senki nem említi meg, de ha bekerülsz akkor látni fogod a folyamatot. Sok sikert a légióhoz!
2014. dec. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!