Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Beszámítható így is a plusz...

Beszámítható így is a plusz 50 pont?

Figyelt kérdés

Ha pl ELTE BTK anglisztikára jelentkezek, és angol-francia emelt érettségit teszek, akkor jár a maximális 100 adható pluszpont, vagy az angolra nem jár, mivel felvételi elvárás az emelt szintű érettségi?

Illetve, ha nem számítható be az angol emelt szint, akkor egy angol felsőfokú nyelvvizsga vagy egy OKTV mellé még beszámít a francia emelt érettségi? (A felvi.hu pontszámítója csak a nyelvvizsgát és az OKTV-t adta össze, a franciáért járó 50 pluszpontot nem, bár lehet, hogy csak hibás.)

Köszi a válaszokat!



2012. szept. 4. 18:36
 1/3 anonim válasza:

Emelt érettségi vizsga esetén akkor jár az 50 pont, ha az adott tárgy a felvételi tantárgyad is.

Esetedben jár a maximális többletpont a francia és az angol érettségi miatt, azaz a 100.


Az, hogy felvételi elvárás az emelt vizsga, még nem foszt meg a pluszpontoktól, nyugi. :]

2012. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú ez jó hír :D angoltanárom kérte hogy nézzek utána, mert szerinte nem jár érte az 50 pont. Remélem neked van igazad :D
2012. szept. 4. 21:15
 3/3 anonim válasza:

Megkaptam én is érte annó az emelt biológiáért, pedig elvárás volt az emelt. :]

felvi.hu-n se láttam, hogy eddig változtattak volna a szabályokon.

Mindenesetre ajánlom, hogy nézegesd az említett oldalt, télen szokták hozni az okosságokat.

Viszont kizárt dolognak tartom azt, hogy emeltért nem adják meg a járó 50 pontot, főleg úgy, hogy felvételi tárgy.


Akkor nem adják meg, ha nem felvételi követelmény, mert akkor semmi köze hozzá.

Hogy példát említsek - jelentkezel a BTK szakára emelt fizikával. Nem adnak érte plusz 50 pontot... :]

2012. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!