Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átakarok íratkozni de...

Ha átakarok íratkozni de mielött szólnék a másik iskolába kíiratkozom akkor megszűnik a tankötelességem? 17ÉVES

Figyelt kérdés
Tehát hogy leîrjam érthetőbben: 17éves vagyok. Van egy iskola ahova 2évig jártam de átakarok íratkozni mert nagyon rossz nekem ott <nemrészletezném> de ahova mennék még nemszóltam be.. és nemtudom hogy menjek-e be az új iskolába vagy elötte íratkozzam ki a régiből hogy az újba már a bizonyítványommal mehessek érdeklődni.., de akkor meg félek hogy autómatikusan megszűnik a tankötelességem.. KÉREM AKI TUD RÓLA VALAMIT AZ IRJON MERT EZ NEKEM FONTOS ÉS NEMHÜLYÉSKEDEK..
2012. szept. 5. 22:40
 1/7 geobarbi ***** válasza:
Szerintem fénymásold le a bizonyítványodat, és azzal együtt menj át másik iskolába tájékoztatást kérni. Egyébként tudsz arról, hogy szeptember 05. van?
2012. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szeptember 5.e van de anyagi okok miatt nemtudtam elöbb megoldani..
2012. szept. 5. 22:48
 3/7 geobarbi ***** válasza:
anyagi okok? nem tudom ezen mi kerül pénzbe, ha tankötelezett vagy, de nem szólok bele. én mikor költözés miatt iskolát váltottam, akkor év végén szimplán beírták a bizimbe, hogy szülő kérésére létszámból törölve, aztán pedig augusztusban írtak be az új suliba. nem történt semmi. remélem ez segít.
2012. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem az iskola kerül pénzbe hanem a beutazás, de teljesen lényegtelen.. erröl a "szülő kérésére a létszámból törölve" dologról még nemhallottam.. tehát ha bemegyek anyummal a középsulimba akkor így megtudom oldani. Köszi a válasz, s a segítséget.
2012. szept. 5. 22:59
 5/7 anonim ***** válasza:
A tankötelezettséged nem szűnik meg, mivel rád még nem vonatkozik a 16 évre való lecsökkentés. Így az iskola nem fogja engedni, hogy kiiratkozz. Előbb befogadó nyilatkozatot kell szerezned a másik iskolából, és azzal kell menni kiiratkozni. Mindkét helyre gondviselővel kell menni, mert kiskorú vagy.
2012. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nemvonatkozik? eddíg úgytudtam hogy a 1995-ben születettekre már vonatkozik <most lettem 17 egy hónapja>
2012. szept. 5. 23:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Felmenő rendszerben vezetik be. Az számít, hogy mikor fejezted be a 8. osztályt. Ha előző tanévben, tehát úgy vagy 9.-es, hogy nem buktál előző 9. osztályodban, akkor vonatkozik rád egyedül. Életkorod szerint ez kizárt, hacsak nem buktál még 2-3-szor általános iskolában. Iskola titkárságán dolgozom. Tehát szerezz a másik suliból befogadó nyilatkozatot, hogy átvesznek, és úgy menj kiiratkozni.
2012. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!