Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiiratkoztam kollégiumból,...

Kiiratkoztam kollégiumból, most meg egyetemről szeretnék, de nem engedik mert tartozásom van kolesz felé. Mit csináljak? Milyen tartozásról írnak?

Figyelt kérdés
Márciusban kiiratkoztam a Pannon egyetem Nagykanizsa kollégiumából, kifizettem márciusi és áprilisi kolesz pénzt (mivel azt ki kelett a helyfentartás miatt) és nem jártam be 2. félévi órákra (se reg hétre) hogy ne szűnjön meg árvasági nyugdíj (mellette dolgoztam). 3. félév kezdete előtt ki szerettem volna iratkozni egyetemről, de mikor bementem iskolába senki sem volt bent (mert Veszprémbe voltak, de előtte mikor felhívtam őket azt mondták bent lesznek :@). Azt mondta portás írjam alá papírt, ő pedig másnap körbe küldi a megfelelő embereknek. Ma kaptam az e-mail-em spam ládájába egy levelet hogy nem iratkozhatok ki mert van tartozásom amit megnézni sem tudok mert Neptun nem enged be. Attól félek, hogy kiírják 3. félévre a tartozást mivel átkerültem fizetősre, és főnök nem ad szabad napot, hogy leutazzak megint Nagykanizsára (7,5 óra oda-vissza út).Ha valaki ért a dologhoz segítsen mert nincs pénzem (épp elég a halott szülők helyett fizetni mindent) kifizetni a tandíjat. :S

2012. szept. 8. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
hát pedig mindenképp le kell menjél, és személyesen intézd ezt el... nem lehet tudni mi az a tartozás, de ők szépen elmondják...az is lehet hogy csak véletlenül mutatja ki a tartozást, én a helyedben kivennék egy szabadnapot és azonnal leutaznék és mindent megbeszélnék velük, meg mondod nekik hogy nincs semmilyen tartozásod és ne varrjanak semmit a nyakadba!
2012. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amiatt ne aggódj, a szemesztert nem fogják veled kifizettetni mert az nem automatikusan megy tartozásnak. Előtte még egy felnőttképzési szerződést kellene aláírnod és mivel ezt te nem teszed meg az tuti nem a tartozásod.
2012. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm második válaszoló, ezzel most megnyugtattál... most már csak a tartozást kell kiderítenem... :S
2012. szept. 8. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!