Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki egyetemekre a matek...

Műszaki egyetemekre a matek mellé választhatom az angol nyelvet, ha duplázni akarok?

Figyelt kérdés
Sajnos nem igazán tudom erre a vàlaszt.

2012. szept. 11. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

felvi.hu-n szépen össze van szedve, hogy egyes szakokra a felvételihez milyen tárgyakból kell kiválasztani kettőt, amiből érettségizel. Ha megmondod, hogy melyik egyetem melyik szakjára akarsz menni, akkor biztosan meg tudom mondani, hogy jó-e oda az angol érettségi.


Amúgy általában matek és egy másik természettudományos tárgy kell (szerintem ezzel is van most valami kavar).


Szóval érdemes egy nem matematika természettudományos tárgyból is felkészülni, ezen felül érdemes angolból nyelvvizsgára gyúrni, anélkül nehezen kapsz diplomát (illetve ha van más nyelvből vizsgád, akkor azért érdemes angolt tanulni, mert a nemzetközi kommunikáció több, mint 90%-a azon a nyelven zajlik, illetve két nyelvvizsga mindig jobb, mint egy (legalábbis Európában, jobb helyeken a nyelvtudást nézik...)).

2012. szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, megtaláltam. Informatikához Matek+Fizika/Infó kell :)
2012. szept. 11. 20:51
 3/4 anonim ***** válasza:
amit most írtál, benne van a válasz, nem fogadják el az angol érettségit, tehát nem kapsz érte egy deka pontot se
2012. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, marad a közgàz.
2012. szept. 11. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!