Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az előrehozott angol...

Ha az előrehozott angol írásbeli érettségim kb 87% lett akkor az nagyon kevés? Elegendő-e ha orvosira akarok menni? Nektek mennyi lett eddig?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 09:40
 1/7 A kérdező kommentje:
egyáltalán azt se értem h mi a különbség a feladatpont és a vizsgapont között? mert én a feladatpontokkal számoltam;az összesen 78 pont abból vesztettem 10et és az kb 87%...jól számoltam?
2010. máj. 12. 09:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdemesebb nyelvvizsgázni, és akkor az angol automatikusan 5-ös. Ha sikerült a 87%, akkor valószínűleg a nyelvvizsga is menni fpg.
2010. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne egy nyelvvizsga után az angol automatikusan ötös? Már nem adnak érte érettségit. Az oké, hogy ha van egy nyelvvizsgád, röhögve megírod az angol érettségit, de mi van ha leblokkolsz? Szívás.

Amúgy kérdező! Vizsgaponttal számolj, mert a tanárod is azzal számol. A javítókulcsban nyilván láttad a táblázatot, az alapján számold át a pontjaid, és a vizsgapontokkal számolj százalékot. Amúgy a 87 % elég jó, bár orvosira nem tudom, hogy elég-e.

2010. máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyira nem kevés, de nem is sok. Nekem elég jól sikerült a középfokú nyelvvizsgám, az angol érettségi pedig 98% lett.


Az orvosira szerintem nem domináns az angol érettségi. Ha duplázod a felvételi tárgyakat, akkor egyáltalán nem számít bele, de ha a tanulmányi pontjaidat is viszed akkor is csak az 5 érettségi átlagába számít bele, szóval kb. 20 pont a 480-ból.


Szerintem ne írd meg újra, inkább készülj biológiából, kémiából, fizikából.

2010. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kevés.

Ahogy már leírták, van egy táblázat a javítókulcsban, az alapján kell átszámolni a pontokat.

És ha orvosira mész, nem sokat számít.

Nekem a nyelvi érettségim 86% lett, de mivel az lett a "legrosszabb" érettségim, sima pontszámítással (tehát nem duplázással) is simán felvettek.

Szóval sima pontszámításnál a többi érettségidtől, jegyeidtől, és a két felvételi tárgyadtól függ. Duplázásnál csak a felvételi tárgyaktól.

Ha duplázol, akkor akár az összes többi érettségid lehet kettes is, ha a két felvételi tárgyad 90-95% körüli (+ pluszpontok).

2010. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és hogyan tudok a vizsgaponttal számolni?
2010. máj. 12. 20:52
 7/7 A kérdező kommentje:
ok.bocsi ez hülye kérdés volt..kicsit le vagyok amortizálva..
2010. máj. 12. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!