Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakok vannak a követke...

Milyen szakok vannak a következő bp-i iskolákban? Szent László, Berzsenyi Dániel, Veres Pálné, Karinthy Frigyes, Szent István?

Figyelt kérdés
Az iskolák honlapján nem lehet eligazodni, vagy hiányos, ezért kérdezem. Melyik iskolát ajánlanátok? 14éves lány vagyok, kitűnő tanuló, de nem akarok olyan suliba menni ahol túlhajtanának, iskola mellett szeretném folytatni a sportot is. Ha valaki ezen iskolák valamelyikébe jár/járt, kérlek írjon véleményt a szakról , a közösségről, tanárokról, programokról, felszereltségről egyaránt!

2012. szept. 12. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is a Karinthy-t felejtsd el! Nincs jo híre, nem jó a színvonal.

Kb. novemberben minden iskola honlapján kint lesz az új felvételi tájékoztató, addig nem tudunk semmit mondani, mert sosem lehet tudni, ebben az évben milyen tagozatokat indítanak.

Szent Lászlót dicsérik, Berzsenyit is, és a Veres Pálnét is, a Szent Istvánt csak akkor ajánlom, ha nagyon vallásos vagy.

Remélem segitettem!

2012. szept. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a Berzsenyit ajánlom,jó a színvonal.Túlhajtani nem hajtanak túl bár ez mindenhol tanárfüggő.Ja,és még a Szent István is kiemelkedő.
2012. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket!
2012. szept. 23. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Szent László! :))

- magyar-olasz kéttan

- biosz-kémia

- matek-angol

- informatika-tömegkommunikáció

- speciális angol

- emelt angol

- emelt német

- emelt rajz

2012. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szent Istvánhoz miért kellene vallásosság? Nem egyházi gimi. A Karinthyt meg jó angol-, német kéttan.nyelvű, emelt angol
2012. okt. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

szia!

berzsenyis vagyok és csak ajánlani tudom , jó suli , jó közösség , nagyon jó diákélet , viszonylag normális tanárok , tanulni kell , de van elég szabadidőd arra is , hogy mást csinálj , a legtöbb gyerek intelligens , kedves , jófej . rengeteg fajta ember van a suliban , szóval szinte biztos , hogy megtalálod a barátikörödet majd . :)

szent lászló jó hírű himnázium , amit hallottam róla az kb. ugyanaz amit itt most leírtam a berzseniyről ( természetesen nem ugyanolyan csak állítolag hangulatában hasonlítanak egymásra) .

szent istván szintúgy erős suli , jó tanárokkal , jó közösséggel m erősebb egy picit a szt. lászlónál , és a berzsenyinél ( tanítás szempontjából , a tanítást nagyon komolyan veszik )

veres pálné - nagyon magasan húzzák meg a ponthatárt , és szerintem nem is olyan fantasztikus suli , de én nem tudom . 5.-től kezdve minden tantárgyat kérnek szinte ( rajz, tesi , ének -ilyenekt nem )

karinthyról -nem igazán hallottam még

az első 3 suli amit említettem ( Szt.I. , BDG , Szt. L. ) tehetséggondozó , utóbbi kettő ( VPG , KFG ) nem tehetséggondozó . ( a tehetségg. felvételi nem annyira nehéz ha ismered a tipus feladatokat ) . mindenféleképpen menj el a nyíltnapokra ezek sok miindent megmutathatnak a kiszemelt iskolákról ( mert lehet , hogy a leírás alapján tetszik a suli ( a honlapokon szokott lenni ilyen ) , de amikor belépsz a suliba nem tetszik a légkör stb. ) ja és majd tényleg novemberre kint lesznek ezek a milyen osztály indul , mi kell a bejutáshoz stb. dolgok . addig is figyeld ezeknek a suliknak a honlapját .

2012. okt. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát az utolsó nagyon téved, mert a Karinthy is tehetséggondozó iskola.

Nem mellesleg az sem igaz, hogy a Karinthynak nincs jó híre. Azt gondolom, hogy a Karinthy szemppontjából azt fontos kiemelni, hogy nyelvileg erős. Lehet, hogy nem az ország 2. legjobb gimnáziuma, mint a Szent István, de nyelvileg mindegyiket veri. Ha tényleg valaki biztos nyelvtudásra vágyik, akkor Karinthy. Mellette persze az oktatás színvonala is igen magas. Fontos még megemlíteni, hogy az elmúlt 25 adatai alapján a Karinthy angol nyelv tanítása szempontjából az országban a 3. legjobb iskola, az elmúlt 5 év adatai alapján pedig már bőven a legjobb. Német nyelv szemppontjából pedig a 2.

A Karinthyban egyébként 4 osztály indul.

Angol kéttan - itt van egy A és egy B osztály. Az egyik a matekos a másik a humán vagy természettudományos. Az angol kéttan nagyon erős és lehetőség van a nemzetközi IB érettségi letételére, ami országban szinte egyedülálló.

Német kéttan - ez a C osztály. Itt is elég magas a színvonal. Németül nagyon jól meg lehet tanulni.

Emelt angol - ez a D osztály. Ha választani kell, akkor ez a leggyengébb osztály és csak 4 éves a képzés.

Az iskola egyébként jól felszerelt, bár nem egy patináns épület és habár csak 25 éves, de belülről nincs a legeslegjobb állapotban, ami nekem személy szerint nem nagyon tetszik, én jobban szeretem a kevésbé "modern", patináns iskolákat. Az iskolában egyébként nagyon sok laptop van, jó monitorok, kivetítők, egyre több teremben van virtuális tábla. Majdnem mindenhol van Tv, DVD stb., bár ezek elég régiek. Van külön magyar és angol könyvtár és egy viszonylag nagy, szép tornaterem. A közösség általában jó, bár ki lehet fogni egy-egy roszabb osztályt...A tanárok ugyancsak, mondjuk van 1-2, akik gyengébbek vagy túl idősek, de általánosságban jók a tanárok és sokuk igen közvetlen, vicces és nem maradi. Programok szemppontjából van 1-2 program, de azt gondolom lehetne kicsit több is, viszont elég sok szakkör van, főleg nyelvi szakkörök (orosz, német, spanyol, francia).

Hát igazából ennyi jut eszembe. Azt mondanám, hogy a Karinthyt akkor ajánlom, ha fontos neked a nyelv. Ha orvos,jogász stb. akarsz lenni vagy van valami konkrét terved, akkor inkább olyan iskolába menj, ahol van a pályának megfelelő szak pl. biosz-kémia, humán stb. Persze a Karinthyból is nagyon sokan kerülnek be orvosira, sőt az IB-sek akár külföldi egyetemekre, akár a legelitebbekre (Harvard, Cambridge stb.).

Összességében a Karinthynak van előnye, hátránya. Ha van kérdésed nyugodtan kérdezz. :D

2012. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mind jó
2013. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nehéz is bekerülni
2013. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!