Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előrehozott érettségi?

Előrehozott érettségi?

Figyelt kérdés

Földrajzból, vagy angolból esetleg mindkettőből szeretnék majd tenni előrehozott érettségit. Ez októberben szokott lenni?

És az osztályfőnökömnek kell majd mondanom?


Illetve ha jövő évben megcsinálnám de nem sikerülne akkor mikor 13-os leszek utána újból megpróbálhatom az adott tantárgyból ami jövő évben esetleg nem sikerülne?

És szerintetek érdemes előrehozott érettségit tenni?


Köszönöm a válaszokat! :)


2012. szept. 14. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
mindegyik kérdésre a válaszom igen!
2012. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Van egy új rendelet, hogy előrehozott érettségit már csak informatikából, illetve nyelvekből lehet tenni. (ott sem mindegyikből, de az angol bele tartozik)

Az előrehozott érettségik október vége, illetve november elején zajlanak. De erre legkésőbb szeptember 5-ig jelentkezned kellett volna, idén már lecsúsztál róla. De májusban még megcsinálhatod.

Egyébként nem az ofőnek kell szólni, hanem a szaktanárodnak (persze, ha az ofőd angol vagy földrajz szakos, akkor neki ((: ) És a papírokat az igazgatóhelyettessel kell intézni.

Javítani, szintemelőket tenni lehet bármikor, bármelyik tárgyból. De ha javítva van, akkor azt jelzik majd az érettségi bizonyítványodban. Nem tudom, ez téged mennyire zavarna? Ezért érdemes rá előre készülni, hogy elsőre sikerüljön.

Szerintem érdemes, ha valóban megvan hozzá a stabil tudásod. Utána nem kell beülnöd az órákra és a valós érettségire nem kell annyi tételt megtanulnod. (:


Én is most ősszel csinálok infóból előrehozottat, úgyhogy beleástam magam a szabályokba rendesen.

Na, sok sikert. (:

2012. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!