Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyenek a kéttannyelvű...

Milyenek a kéttannyelvű gimnáziumok?

Figyelt kérdés

Sokan le akarnak beszélni a kéttannyelvű gimiről, mert hogy nem fogom érteni a matekot. Ti mit gondoltok róla? Tapasztalatok?

És a Karinthy Frigyes gimi a XIX.kerületben jó suli?



2012. szept. 15. 12:22
 1/6 anonim válasza:
az a XVIII-ban van
2012. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én idén kezdtem a Karinthyban (amúgy igen, a 18. kerületben van), és nekem eddig nagyon tetszik. Kéttannyelvű tagozatra kerültem, és állítólag a 0. év a legkönnyebb. Amúgy a matekot nem értenéd, vagy a matekot angolul? Mert itt a fizikát is angolul tanulnád. Amúgy igen, szerintem a Karinthy jó suli, persze van 1-2 plázap*csa (hol nem?), de a társaság jó, a tanárok is nagyrészt, szóval nekem bejövős. :)
2012. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A matekot angolul, mármint mindenki ezt mondja... :S
2012. szept. 16. 11:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nekünk még annyira nem nehéz, de ez tanárfüggő is, meg ha angolból jó vagy és matekból is, meg figyelsz órákon, akkor nem lesz vele gond.
2012. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1%
Kéttannyelvű iskolába az menjen, aki nemzetisége, származása miatt kétnyelvűnek született. Egyébként sznobizmus az egész. Egy magyar fiatal miért tanulja angolul vagy spanyolul a matematikát?
2012. okt. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: Hát már bocsánat, de én például szeretnék profin beszélni egy nyelvet, és ezt kéttannyelvű segítségével könnyen elérhetem. Ugyanis azzal, hogy a törit, matekot, bioszt, stb. pl. angolul tanulom, ismerni fogom a szakszavakat, míg mások csak a hétköznapi dolgokról tudnak beszélgetni az adott nyelven (kivételek persze akadnak).


Én a Karinthyról jókat hallottam. Csak angol érdekel? Mert ha nem, melegen ajánlom a Szent László olasz tagozatát, vagy a Kölcsey franciáját, illetve a Károlyit (spanyol). Vagy ha nem Budapest, akkor Almádiban a DLSB is szuper. (angol) :)

Egyébként a 0. évfolyam direkt arra van, hogy megtanuld a nyelv alapjait, és az angol matek ne okozhasson gondot, csak minimálisan. Év elején a szakszavakat is átveszitek. Sok sikert. :)

2012. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!