Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezős érettségin tanulok....

Levelezős érettségin tanulok. Ti hogyan tanultok ha levelezősök vagytok/volnátok?

Figyelt kérdés

Levelezős érettségin tanulok.Ti hogyan tanultok ha levelezősök vagytok/volnátok?


A könyvtárból kölcsönözzek ki könyveket?

A netről is töltöttem le pár régebbi érettségi feladatokat a megoldásokkal együtt.

Ti hogyan tanulnátok ha ilyen szakra járnátok?

Jól akarok teljesíteni úgy hogy nekem fontos lenne.

Sajnos a sulikönyvtárból nem lehet kikölcsönözni könyveket mert azt mondták hogy ez egy másik céghez tartozik.



2012. szept. 16. 20:08
 1/1 anonim válasza:

Korábban tanultam ilyen helyen és onnan mentem egyetemre.

Én úgy tanultam, hogy megvettem a tankönyveket és átolvastam alaposan, a feladatgyűjteményeket kitöltöttem. A könyvek leckéjén lévő feladatokat is megoldottam. Az így szerzett tudás jóval több volt, mint amiket a dolgozatokban és vizsgában kértek. Az érettségimen nyújtott teljesítményt abban az iskolában a mai napig nem érte el senki, a nappalisok közül sem.


Utólag úgy érzem, hogy kissé túllőttem a célon. Amikor egyetemre kerültem, az első félévben alig kellett tanulnom valamit. Azt hittem sétagalopp lesz, de a második félévben három tárgyból kaptam elégtelent és mehettem utóvizsgára a nagyra nőtt önbizalmam miatt.

Tehát ma másképp csinálnám.

Gondolom adnak minden tantárgyhoz vizsgakövetelményeket vagy tematikát, amiben le van írva mit kell tudni. Iszonyú fegyelmezetten követnék egy heti órarendet, amikor azokat a pontokat átvenném. Méghozzá youtube-filmekkel, internetes anyagok felkutatásával. Nagyon szeretné egyszer kipróbálni, csak soha nem engedi az időm.


Ennek ellenére a matekos könyveket megvenném. A 15 évvel ezelőtti is jó. Anno egy antikváriumban vettem meg őket és tökéletesen használhatóak voltak. Tévedésből a Nemzeti Tankönyvkiadó bővített tananyagos könyveit is átvettem. Ezeket nem kérték vissza, de nem hátrány, ha az ember megtanulja azt is :)

2012. szept. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!