Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tandíj visszafizetés? Jogom...

Tandíj visszafizetés? Jogom van visszakapni a pénzt?

Figyelt kérdés
Befizettem a tandíjat augusztus hónapban, plusz a tankönyveket is. Most derült ki, hogy elutasított az OMFI. Az iskola nem akarja visszaadni a pénzt, mivel erről nem ők tehetnek. Igazából én sem. Jogi úton vissza kéne kapnom a pénzt nem? Segítsetek! Köszi! (Egyébként esti cukrász képzésről van szó)
2012. szept. 20. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ez valóban nem az ő hibájuk, hanem a tiéd. Persze nyilván nem tehetsz róla, hogy van valami gondod amiért nem vagy alkalmas, de nem az ő hibájuk. Szerintem így rajtuk kívülálló ok miatt hiúsul meg a dolog, így nem jár vissza.
2012. szept. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Íratlan szabály hogy előre sose fizetünk pláne nem ennyire előre mint ahogy írod

Én csak úgy fizettem mikor már elkezdődött a képzés, leadtam már az alkalmassági papírt meg mindent, így korrekt, a papíron rajta van hogy amennyiben nem hiúsul meg a képzés visszatéritik a pénzt nekem

2012. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"a papíron rajta van hogy amennyiben nem hiúsul meg a képzés visszatéritik a pénzt nekem"


:-)Melyik világon élsz? :)

2012. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt mondták a tandíjat be kell fizetnem augusztusban. Meg a könyvek árát is szeptember elején. Nem tehetek róla, hogy elhúzódott az alkalmassági papír. Amúgy a hét elején, azt mondta az iskolatitkár, hogy visszaad minden pénzt, ha hozom a papírt, hogy elutasítottak.. Ma meg felhívta az igazgatónőt(az iskolatitkár) azt mondta, nem adják vissza. Akkor én felmentem az Igh-hez, aki mondta, "na jó írj egy kérvényt hátha". Amúgy a tankönyv díját simán vissza kell, hogy kapjam, mert a könyvet nem rendelték még meg. Szóval igazságtalanság, de én nem hagyom magam.
2012. szept. 20. 23:00
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy, köszönöm a válaszokat! :)
2012. szept. 20. 23:41
 6/11 anonim ***** válasza:

nézelődj az oldalukon, hátha találsz ilyen hivatalos szöveget tandíjbefizetésről, jobb helyen találni

illetve mivel nem kaptad meg a szolgáltatást amit neked nyújtottak volna, így vissza kell kapnod a pénzed, ráadásul be se iratkoztál, ha ez se hatja meg őket, akkor menj jogi tanácsadóhoz, illetve fenyegesd meg őket finoman

2012. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De beiratkoztam, aug. 15-ig kötelező volt. Viszont az alkalmasságit szeptember végéig kérték.. Úgyhogy, hibázott az iskola, mert alkalmassági nélkül, hogyan írathatnak velem alá egy beíratkozási lapot??
2012. szept. 24. 00:08
 8/11 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy, hibázott az iskola, mert alkalmassági nélkül, hogyan írathatnak velem alá egy beíratkozási lapot??"


Úgy, hogy ha rajtuk kívülálló okból hiúsul meg a tanítás akkor nem jár vissza semmi.

Ez rajtuk kívülálló ok.

Tudom, most buktál egy nagyobb összeget, és persze, hogy bosszantja az embert, de sajna ez nettó a te hibád, még ha nem is tehetsz róla.


Nézd a másik oldalát: Elkezdesz szervezni egy tanfolyamot, azt mondod 10 ember kell ahhoz, hogy nullára kihozd a tanfolyamot. Összeszedsz 13 embert, befizetik, aztán mire odaérsz, hogy tanfolyamkezdés, maradnak 4-en, mert a többi:

- meggondolta magát

- kihullott orvosin

- szülni ment

- eltörte a lábát fekvőgipszet kapott 3 hónapig

stb stb.

És ezeknek vissza kellene fizetned úgy, hogy közben a maradék 4-et teljes ráfizetéssel ugyanúgy oktatnod kell, mert ők meg leszerződtek jogosan várják a tanításodat.

És te taníthatod őket hónapokig ráfizetéssel.


Ezt egyik iskola sem vállalja be......

2012. szept. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A tandíjat még meg is értem, de hogy a tankönyvek, meg a diák igénylésének árán mit gondolkoznak.. Amikor azt meg sem rendelték..
2012. szept. 24. 20:23
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ez egy nagy iskola, nem fog ezen szinte semmit bukni..
2012. szept. 24. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!