Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetek -,? Mit tegyek?...

Mit tehetek -,? Mit tegyek? Integrált oktatás!

Figyelt kérdés
1 osztályos gyermekem integrált osztályba jár! Vegyesen vannak butuskák-okosak-csökkent képességűek, kezelhetetlenek, figyelemzavarosok, (minden nációból vegyesen).26 a létszám, és ebből 6-8 az úgymond, , normális" Én értem ennek az oktatási formának a lényegét. Hogy befogadó -elfogadó legyen a gyerek a csökkent képességűvel szemben is. És hogy Ő lesz a jó példa számára, a húzóerő! Ez abban az esetben működik szerintem, ha a normálisból van a több egy osztályon belül! Akkor tényleg példa lehet -húzóerő, támasz a gyengébbnek! De ez fordított esetben szerintem, fordítva is igaz lesz! Nem tudnak haladni a tananyaggal! Nem tudnak figyelni az órán a kezelhetetlen miatt! A tanár energiája figyelme a rosszakra irányul! Mindíg kiabálás-büntetés jár az egész osztálynak. Hiába Ők nem csináltak semmi rosszat! Hiába Ő figyel az órán! Mindíg csak ilyen sztorikat mesél a gyerek! Nagyon rosszak voltak a többiek, kiabált a tanárnéni, büntetés volt. Nagyon el vagyok keseredve! Nem tudom mi tévő legyek! Olyan mintha gyogyóba írattam volna be a gyerekem! Pedig kifejezetten okos értelmes! Mi lesz így vele?
2012. szept. 25. 10:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Vidd el. Nincs más lehetőség.

Van ilyen, egy tanárról kiderül, hogy tudja kezelni a problémás gyerekeket és az összeset, a felsőbb szintről bukottakat, más iskolából eltanácsoltakat is ő kapja. Persze így meg én meg a többi átlagos gyerek anyja az, akik leadjuk a gyerekünknek este a tananyagot. Hát köszi.


Megint arról van szó, hogy valahol ez működik és juj de jó, vegyük át. Aha, csakhogy azt felejtik el, hogy ez nem így meg máshol sem. Barátnőmék gyerekkel mentek ki Angliába, a kislányt berakták a normál osztályba és kapott egy kisegítő tanárt, aki egy ideig mellette ült. így integrálták is, de miatta sem akadt el az óra, a tanár tudta tanítani a többieket.


Korábban volt a buktatás tilalma is, amit ész nélkül átvettünk: ja csak ott meg azt mondták, hogy a kislány 3. évfolyamba jár, a matekot pl. az osztályával tanulja, de angolra üljön be a másodikosok közé, amíg fel nem zárkózik...

2012. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!