Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet koleszban tanulni?...

Hogy lehet koleszban tanulni? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
Jövőre egyetemre megyek, orvos szeretnék lenni, de mivel mind a 4 orvosi egyetem messze van tőlünk, és albérletre nincs pénzem, marad a kolesz. De nagyon félek attól, hogy a 3-4 fős szobában nem tudok majd rendesen tanulni...

2012. szept. 26. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb kollégiumban van tanulószoba, pont azért, hogy ott nyugiban tanulhasson az ember. De különben ha évfolyamtársakkal kerülsz egy szobába, akkor úgyis ők is legalább annyit fognak tanulni, mint te, úgy meg nem zavarnak :)
2012. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

10 éve végeztem az orvosin.....biztosan ezt akarod? Gondolj bele...6 évet tanulsz, jó esetben végzel, diplomát kapsz, jó esetben állásod is lesz és diplomával a kezedbe nulla szakmai tapasztalattal netto 90 E forintért vállalsz kényszerből olyan felelősség teljes munkát, amivel fél lábbal mindig a dutyiban vagy. 10 év utá szakorvosként netto 115 E-ért.

Amúgy koleszban nem lehet tanulni, csak tapasztalatot, vagy információt gyűjteni.Inkább albérlet és kérsz lakhatási támogatást, amivel kb ugyan úgy jön ki a lakbér mintha a kolesz díját fizetnéd.

2012. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy ha jobb tanuló vagy, ott a szakkollégium, ahova nem partizni jelentkeznek az emberek. Egyébként bármelyik koliban lehet tanulni, nekem nem egy ismerősöm kolis és éltanuló egyben.
2012. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
De biztos nem az orvosira járnak.
2012. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dede, a Semmelweisről beszélek. Ha neked nem tetszik az orvosi pálya, akkor hagyd el, de másokat ne beszélj le róla!
2012. szept. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

koleszban lehet ugyan tanulni, de saját tapasztalatom az, hogy kb. háromszor annyi időbe telik ugyanazt megtanulni, megérteni, mint otthon egy nyugodt környezetben.

Én hetente hazajárok, és főleg otthon tanulok.

2012. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én az állatorvosira járok,szerencsére nem vagyok koleszos,de többen mesélték,hogy nem tudnak tanulni,aludni az állandó bulizás miatt...
2012. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 15 éves koromtól 23 éves koromig voltam albérletes is meg koleszos is.

Szerintem a lényeg: attól függ, milyen szobatársaid vannak.

Középiskolában hajnalban keltem a koleszban, akkor tudtam harmadannyi idő alatt megtanulni azt, amit délután, este nem.

Főiskolán az albiban nem volt divat a tanulás... ahogy bekerültem a koleszba és lett két tanulósabb (nem stréber) szobatársam, megfordult a helyzet: 2-3-asból 4-5 jegyeim lettek. S bulizni meg kijártam a többiekhez.

2012. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!