Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nem kéne visszaáll...

Szerintetek nem kéne visszaállítani a testi fenyítést az iskolákban? Pl sokkal normálisabbak lennének tanulók, és a tanulmányi eredményük is javulna sztem.

Figyelt kérdés

Én tapasztalatból tudom, mivel én is középsuliba járok, hogy a legtöbb osztály társamra ráférne néha, mert egyszerűen amit megengednek maguknak az szörnyű.... és nem csak velünk osztálytársakkal, hanem a tanárokkal is. régebben azért nem volt így.


És bevallom, azért én rám is rám férne néha, pl megírnám a leckém, és nem kapnék egyest egy röpdolgozatra, mert egyszerűen tanulnék rá.


Én azon gondolkodtam hogy petíciót kéne indítani az ügy érdekében. szerintetek hol kéne elindítani? És ti is egyetértenétek ezzel?


16F



2012. szept. 26. 14:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%

"Pl sokkal normálisabbak lennének tanulók, és a tanulmányi eredményük is javulna sztem."


- Szerintem, és nem "sztem". Az általad felvázoltak szerint már ezért körmös járna.


"Én tapasztalatból tudom, mivel én is középsuliba járok, hogy a legtöbb osztály társamra ráférne néha, mert egyszerűen amit megengednek maguknak az szörnyű"


- Az is szörnyű, amit a tanárok engednek meg maguknak: engem helyesírási hibáért ütött meg tanár, pedig nem tehette volna. Elszabadulna így a pokjol. Én nem engedném gyerekekemet, ha megüthetné tanár.


"régebben azért nem volt így. "


- Azt mégis Te honnan tudod? Állandóan csak szinezzük a múltat, amivel magunkat verjük át.


"És bevallom, azért én rám is rám férne néha, pl megírnám a leckém, és nem kapnék egyest egy röpdolgozatra, mert egyszerűen tanulnék rá."


- Ez pedig egyszerűen jellemgyengeség: tudod, hogy meg kellene tenned valamit, mégsem teszel valamit, és a külső okokat hibáztatotd. Pedig csak rajtad múlna.


Röviden: nem értem egyet ezzel. Tüneti kezelés volna, amely abból a hamis nézetből ered, hogy ha a diák csendben ül, midnen rendben van. Pedig nem. A csendben ülés még nem tanulás. A fegyelmezetlenségnek oka van. Ezt Te is tudhatnád tapasztalatból mint diák. Ugye azért Te is látod, hogy bizonyos tanárnál nagyobb a fegyelem? Nem hiszem ,hogy azért, mert verne.

2012. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
az én sulimban ha egy tanár megpróbál fegyelmezni, akkor még jobban nekimennek, főleg az a pár cigány gyerek, és a többi hülye követi őket. én sztem tudom hogy nekem segítene ez. és nem a körmösre gondoltam hanem a nádpálcára. a körmös az nem tom menyire használ...
2012. szept. 26. 14:23
 3/29 anonim ***** válasza:

Bocs, de nicns sok rendszer abban, amit írsz. És láthatóan nincsen meg a háttértudásod a kérdésben, ezért leírok egy lényegeset: a fegyelem nem a fegyelmezéssel kezdődik. Ez tévhizt, amit Te is elhiszel. Amire utaltam ,hogy jobban megtartott órákon rendszerint nagyobb is a fegyelem.


Azt írod, nekimennek a tanárnak. Ami írsz büntetőjogi kategória, nem didaktikai kérdés. Másrészt ha már ezért nekimennek a tanárnak, szerinted verésre mi volna a válasz? Valószínűleg viszonzás, és teljes joggal. Tanár ne üssön gyereket. Egyrészt azért, mert elvileg szereti a gyerekeket. Másrészt azért, mert az oktatás egy megtervezett dolog. Na most ha valaki felindulásból nádpálcázna, az nem egy megfontolt cselekedet. Aki viszont megfontoltam tud gyereket megütni, annak nincs mit mondanom.

2012. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Nem értek veled egyet, mert nekem volt annó idegbeteg tanárom, aki azért is kiosztott pár pofont, mert valaki leejtette a ceruzáját. Az én gyerekeimet ne pofozgassa senki, csak mert megjött neki, vagy kapott egy büntetést tilosban parkolásért és most ideges. Fölösleges a testi fenyítés, rendet tenni enélkül is lehet.

Pl. ha egy tanuló nem megfelelően viselkedik, akkor felfüggeszthetik egy időre, pl. pár nap-egy hét. Ez alatt a családi pótlékot arányosan csökkentik, hiszen a gyerek nem tesz eleget a kötelezettségeinek...

Ha olyat tesz a diák, ami túl megy egy határon, akkor az iskola csapja ki. A szülő feladata legyen új iskolába behízelegni magukat, ameddig a gyerek nem jár iskolába, családi pótlék se járjon. Emellett egy családsegítő, pszichológus, stb-ből álló bizottság sétáljon ki a családhoz, vizsgálják meg a gyerek körülményeit. Ha szükséges, emeljék ki a családból a testvérekkel együtt.

Akinek bizonyos számot elér a hiányzása, az kerüljön be a munkaügyi központ nyilvántartásába és később, felnőtt korában ne járjon neki a segély, hogy nem kap állást, mert képzetlen..


Stb. Szóval lehetne rendet tartani, csak egyértelmű szabályok kellenének, amiket be is kellene tartani.

2012. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
nemtom. én úgy érzem ha pl félnék a nádpálcától, akkor sztem jobban próbálnék tanúlni.
2012. szept. 26. 14:43
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérj meg valakit, hogy verjen, de másoknak ne akarj rosszat. Egyébként "tanulni".
2012. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
És persze "nem tudom". (a vesszőket és nagybetűket most hagyjuk)
2012. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy neked használna, akkor kérd meg anyut-aput, hogy esténként adjanak egy párat. Ez a te problémád.

Én viszont rend és fegyelem párti vagyok, de azt nem szeretném, ha a gyerekeimet valaki püfolje. Akinek problémája van velük, az közölje ezt velem, az anyjukkal, és én lerendezem. Múlkor volt egy kis hülyülés, amikor elérték a határt, 72 órán belül helyreállítottam a kis agyacskájukat üvöltözés és testi fenyítés nélkül.

2012. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
hát, azért nem úgy van az hogy bármiért verhetit a dijákokat. egyszerüen ha pl rosz tanulás, rossz magaviselet stb... én meg anyukámat, mert csak anyukám van, nem fogom ilyernre kérni, rohadt ciki lenne..... és amúgyis az anyáém....
2012. szept. 26. 14:54
 10/29 anonim ***** válasza:

"hát, azért nem úgy van az hogy bármiért verhetit a dijákokat."


Pedig úgy szokott lenni, egyesek vérszemet kapnak és átlépik a határt.


" egyszerüen ha pl rosz tanulás, rossz magaviselet stb... "


Rossz magaviseletű gyereket b.sszák ki az iskolából, aki rosszul tanul, az kaphat segítséget.


"én meg anyukámat, mert csak anyukám van, nem fogom ilyernre kérni, rohadt ciki lenne....."


Ja, én meg nem tudom megállni, hogy csokit vegyek, emiatt hízik a s.ggem, nosza tiltsuk be a csokit!

Az a te bajod, hogy a tanulási problémáidat nádpálcával lehet "orvosolni", de akkor ne szivass meg másokat.


" és amúgyis az anyáém...."


Ja, hogy ezért nyugodtan verje a frusztrált tanár az én gyerekemet????

2012. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!