Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nem kéne visszaáll...

Szerintetek nem kéne visszaállítani a testi fenyítést az iskolákban? Pl sokkal normálisabbak lennének tanulók, és a tanulmányi eredményük is javulna sztem.

Figyelt kérdés

Én tapasztalatból tudom, mivel én is középsuliba járok, hogy a legtöbb osztály társamra ráférne néha, mert egyszerűen amit megengednek maguknak az szörnyű.... és nem csak velünk osztálytársakkal, hanem a tanárokkal is. régebben azért nem volt így.


És bevallom, azért én rám is rám férne néha, pl megírnám a leckém, és nem kapnék egyest egy röpdolgozatra, mert egyszerűen tanulnék rá.


Én azon gondolkodtam hogy petíciót kéne indítani az ügy érdekében. szerintetek hol kéne elindítani? És ti is egyetértenétek ezzel?


16F



2012. szept. 26. 14:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Ha pedig gondod van, akkor ahelyett hogy ide írsz hülyeségeket kapcsold ki a gépet és TANULJ! De ha szépen megkérsz, nagyon szívesen elmegyek hozzád, van lovaglóostorom is, azzal megcsapkodlak, ha neked ez hiányzik.
2012. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
én ismerem az osztársaimat és tudom hogy olanok mint én. sztem, nem is gondolnád de valszeg a te gyerekednek sem tenne rosszat. és nem feltétlenül kéne megverni. csak ha az van akkor kapna a pálcával mint régen, nagypapám és nagym,amám idejében.
2012. szept. 26. 15:02
 13/29 A kérdező kommentje:
86% kicsit beteges vagy....
2012. szept. 26. 15:03
 14/29 anonim ***** válasza:
Néhány jól megérdemelt pofon elkelne az iskolákban, javulna a fegyelem, az biztos. A tanulmányi eredmény nem biztos. Én kaptam még annak idején pofont is, pajeszhúzást is, körmöst is. Mindet megérdemeltem és meg kell mondjam nem dicsekedtem vele otthon, mivel kaptam volna másikat is, azt is joggal. Nem értek egyet azzal, hogy be kell vezetni a testi fenyítést, mint nevelő ezközt. Az természetesen marhaság. DE igenis van helye néha egy-egy maflásnak ami helyre teszi a gyerekek gondolkodásmódját, értékítéletét. Az ilyen jellegű pofonok miatt nem büntetnék egy tanárt sem. Ez nem a gyerekek rendszeres verését jelenti. Példa: Annak idején, mikor még középsuliba jártam volt egy tanárunk, mindenki szerette, nagyon jó órái voltak, jól tanított. Egyik gyereknek épp elgurult a gyógyszere egy szép napon és fertelmesen szemtelen volt vele, olyan ami teljesen megengedhetetlen az iskolában, vagy bárhol az életben és kapott egy pofolnt. Feljelentés után büntetőügy lett belőle, a tanárt kirúgták, és mindenki nagyon sajnálta, még az az egy marha is. Mondja valki, hogy ez igazságos! Biztos, hogy nem az.
2012. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem meg te vagy a beteg, hogy neked problémáid vannak ezért minden gyereket megveretnél. Azt se tudod miről beszélsz.


"nem is gondolnád de valszeg a te gyerekednek sem tenne rosszat."


Nem tudom, hogy miért kellene. Normálisan tanulnak, panasz nem volt még rájuk az iskolából, teljesen kezelhetőek. Azért, mert te meg néhány osztálytársatok béna, azért nem kellene a többi gyereket kiszolgáltatni egy idegen kénye-kedvének. És azért mondom, hogy neked f.ngod sincs arról, hogy miről beszélsz, mert te nem éltél ebben. Nemcsak a hülyegyerekek voltak helyretéve egy térben és időben megfelelően elhelyezett maflásnak, hanem néhány idegbeteg idióta a diákjain vezette le a saját kudarcait.

2012. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
nem maflásról beszélek hanem nádpálcáról amit használtak régen. és nem vagyunk hülyék, egyszerüen csak kéne valami hogy ösztökéljen, mert nem megyx:( komolyan nem megyx:( nem tudom miért vagyok ilxen. de érzem ha ez megtörténne velem, akkor lehet rávenne hogy tanuljak. és a többi gyereknek is segítene aki hasonló. az meg hoghy debil tanárok vannak azon lehetne változtatni. szigorúbban kéne szűrni őket ennyi....
2012. szept. 26. 15:19
 17/29 anonim ***** válasza:

"és nem vagyunk hülyék, egyszerüen csak kéne valami hogy ösztökéljen, mert nem megyx:("


Érdekes, nekem még a 10 éves is felfogta amikor elmagyaráztam neki, hogy magának tanul, én 18 éves korában nem tudok a feneke alá tolni egy lakást, kocsit meg nem tudom a nulla nyugdíjamból eltartani amire számíthatok, én csak azzal tudom elindítani az életben, amit a fejébe töltök. Megértette, igyekszik ahogy tud.



"de érzem ha ez megtörténne velem, akkor lehet rávenne hogy tanuljak. és a többi gyereknek is segítene aki hasonló."


Akkor alakítsatok kis közösséget és pálcázzatok egymást, de a többi gyereket hagyjátok ki.

2012. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

figyelj, éni is tudom de egyszerüen elkezdek animézni, és filmezni, és nem is megyek suliba.... egyszerüen nem tudom miért, pedig akarom. most is pl edzenem kéne, de nem megyek, mert pl fórumon chatelek a kedvenc animémról....


Tudod olyan közösség nemlehet mert a többiek nem hiszem hogy ezt elfogadnák maguktól, és sztem betegnek hinnének, és buz.iznának....


ha ilyenek a gyerekeid örülj, akkor ők nem kapnának, ennyi....

2012. szept. 26. 15:31
 19/29 anonim ***** válasza:
64%

"figyelj, éni is tudom de egyszerüen elkezdek animézni, és filmezni, és nem is megyek suliba.... egyszerüen nem tudom miért, pedig akarom."


Jó, és???? A te bajod, oldd meg magadnak. Más meg ha tömi magát mint az állat, akkor tiltsák be az össes cukrászdát??


"ha ilyenek a gyerekeid örülj, akkor ők nem kapnának, ennyi...."


Te ebben nem éltél, ezért van egy rózsaszín ködös idealizált elképzelésed erről. Én viszont éltem ebben és a gyerekeimnek nem kívánom. Nem az volt, hogy a hülyegyerekeket helyretették, hanem az idegbeteg valaki gyengébben le tudta verni a feszültséget. A gyerekeim az iskolában tanuljanak és ne rettegve üljenek moccanás nélkül, nehogy véletlenül leessen a ceruzájuk, mert akkor zúdul a fejükre az ütés.


Te csak azt hiszed, hogy ha majd előírják, hogy csak a rosszalkodó vagy nem tanuló gyereket szabad elfenekelni, akkor majd ezt be is tartják... Ja, ahogy Móricka elképzeli.

2012. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Az a baj, kedves kérdező, hogy nem veszítek észre, hogy egyrészt a hiba a Ti készüléketekben van. Másrészt abban az oktatási környezetben, amelyben eddig voltál.


Örülök, hogy így 16 évesen némi öntudat már pislákol benned, de még nagyon haloványan. Felismered, hogy van baj, de nem ismered fel, hogy a Te felelősséged ezen változtatni.

2012. szept. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!