Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mért van az hogy a tanár...

Mért van az hogy a tanár bármit megtehet?

Figyelt kérdés
ok é, megértem a tanárokat kevés a fizetés ezért az állam hogy befogja a tanárok száját minden törvénnyel megvédi őket. most volt egyik nap hogy az igazgató megütött egy gyereket , meghúzta a haját PÉNZ BÜNTETÉST KAPOTT és folytathatta a tanítást. de az én iskolámban is van ilyen. a matek tanár a szemembe nézett le cigányozott és le k.rvázott. egy osztálytársamtól megkérdezte van-e stricie stb. mikor szóltam az osztályfőnöknek ő azt mondta hogy ÉN huzzam vissza magam mert csak én járhatok pórul. hát én nem hagytam ezért anyám feljelentette valami gyermekjogi szervezetnél vagy hol és most kapott egy hetet hogy megváltozzon. de egy másik iskolában egy barátnőm mesélte hogy a tanár rá csapott a fenekére, lehúzta a pólóját hogy megnézhesse a melltartóját. ja és egy másik tanár meg az mondta hogy milyen ronda neki soha se lesz férje és gyereke ezért inkább most legyen öngyilkos. lehet hogy csak egy 14 éves taknyos gyerek vagyok de ezt még én sem tűröm el hogy ilyet mondjon egy tanár rám se senkire.

2012. szept. 27. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Kár, hogy ma csak ennyit tehet meg a tanár, a gyerek pedig mindent.
2012. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen .., és mikor majd a te gyerekednek azt mondják hogy te k.rva takarodj vissza a sarokra akkor is ezt fogod mondani..
2012. szept. 27. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is mondott hasonlókat tanár 13 évesen. Akkor felháborodtam, kiakadtam, panaszkodtam anyámnak, de ő nem feljelentette a tanárt, hanem azt mondta, hogy talán nem kéne úgy kinéznem és viselkednem, mint egy k*rva, és nem mondana ilyeneket a tanár. Most így 8 év távlatából visszagondolva, a tanár egy köcsög volt, de anyának is igaza volt. Tudod, nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél...
2012. szept. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél."

Igen, ez egy nagyon jó közmondás, csakhogy nem mindig igaz. Persze, lehet hogy valaki jobban ad a külsejére, ezt valaki már tarthatja k*vásnak. Természetesen a tanár is, ő is ember, meg van a saját véleménye. De akkor se így fejtse ki, mert ilyet tényleg nem tehet. Ez durva és sértő!!!! És azért is meg tudom érteni a Kérdezőt, mert én is jártam már így. Nem ilyen durván, de rosszul esett. Ráadásul van egy tanárom, aki nem akar leszállni rólam, velem szívózik pedig SEMMI okot nem adtam rá! Jól tanulok, nem beszélek vissza, mégis velem "p@rasztoskodik". (Most 11-be járok.) Adok magamra, de k*vás azért nem vagyok. Általánosban is kaptam már hideget-meleget, bár mi nem akartunk senkit feljelenteni és nem is problémáztunk. Én csak mindig tűrtem (most is ezt teszem evvel a tanárral).

Szerintem igazán nincs is megoldás, úgy is mindig a tanár kerekedik felül, ha vissza akarod adni neki Kérdező, akkor csak Te szívod meg még jobban..... legalábbis ez a legvalószínűbb. De hál'istennek azért nem csak ilyen tanárok léteznek, vannak még olyanok is, akik hivatásuknak tekintik a tanítást és a gyerekekkel való foglalkozást, és nem csak pénzt keresnek vele.

Amúgy kedves Kérdező, Te akkor most általános iskolás vagy? Mert akkor csak egy évet kell kibírnod és utána mehetsz.

Ha meg gimnázium vagy szakközépiskola, akkor én lehet, hogy elgondolkoznék azon, hogy maradjak-e ott vagy menjek máshova. Mármint ha nagyon rosszul érzem magam ott, mert akkor ez a tanulásban is gátolhat!

2012. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Lett valami a feljelentésből a gyermekjogi szervezetnél?
2021. okt. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!