Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a csecsemő...

Mi a véleményetek a csecsemő és gyermekgondozó szakról?

Figyelt kérdés
Én szociálpedagógiára jelentkeztem de csak ide vettek fel, ezt jelöltem meg utolsónak. Szeretem a gyerekeket, nekem is van már egy. El tudok majd vele helyezkedni? Nagyon negatív tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban? Pozitívak?
2009. aug. 3. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen új szak. Eddig nem volt ilyen, így senkinek nem lehet vele még tapasztalta. amire jó lesz: ezzel a képesítéssel elmehetsz majd bölcsödébe gondozónőnek. már most is vannak ugye, de nekik még nem volt lehetőségük a főiskolára.
2009. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Felsőfokú akkreditált szakképzésként végeztem el a csecsemő és kisgyermekgondozó-nevelő szakot. Júniusban vizsgáztam, hiába voltam osztályelső, úgy néz ki még sem tudok elhelyezkedni vele. A városunkban (megyeszékhely) 5 bölcsőde van, és mindenhol az idős szakképzettség nélküli gondozónők dolgoznak, és az egész megyében így van ez. Remélem, most hogy bővítik a bölcsődei férőhelyeket el tudok majd helyezkedni a szakmában, mivel mindenképp gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Nem bántam meg, hogy ezt tanultam, nagyon érdekes volt a suli, a szakdoga írást is élveztem (bármilyen hihetetlen :D) és a gyakorlatokat is imádtam (ovi, szülészet, kórházi újszülött és gyermekosztály, és bölcsi volt). Ha Téged is érdekel ez a szakma vágj bele, veszteni valód nincs, sok érdekes dolgot fogsz tanulni. Melyik suliban van ez a szak?

2009. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

15:39

Édesanyám nevében kikérem az idős szakképzetlen gondozónőt.

Ugyanis azok akik most dolgoznak az édesanyám korosztálya és igen is nekik is kellett megfelelő szakképesítéssel rendelkezni. Attól,hogy nekik még anno "csak" egy szakiskolában indított tanfolyam, ami ha jól tévedek 10 hónapos volt nem jeleneti ,hogy szakképzetlenek. S ne legyél nagyra a te mostani képesítéseddel, mert van olyan a pályán 20 éve dolgozó általad szakképesítés nélkülinek titulált gondozónő aki nálad százszor többet tud.

2009. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Én a mi megyénk beli bölcsődékről beszéltem, nem pedig Édesanyádról, pláne hogy ő elvégzett egy tanfolyamot, ergó nem szakképzetlen. Hacsak nem egy városban élünk, akkor nem nagyon tudhatod, hogy nálunk mi a helyzet. Érettségi és szakma nélkül, még legalább 10 évig ott lesznek a bölcsiben. Persze vannak fiatal szakképzett gondozónők is, csak nem az az általános.
2009. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!