Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményed a Bonyhádi...

Qqqq147 kérdése:

Mi a véleményed a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumról? HA VÁLASZOLNÁL A KÉRDÉSÁRADATOMRA NAGYON HÁLÁS LENNE A KÉRDÉS KIÍRÓJA!

Figyelt kérdés

Hány ponttal vettek föl, ha nem emlékszel rá akkor nehéz volt a bekerülés??

Milyen a kolesza??

8. osztályos korodban (I. félév) milyen volt az átlagod?

Hány pontos felvételit írtál kb. ??

Milyen szakra jársz??(és az hogy tetszik, milyenek a tanárok)



2012. szept. 30. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Sose jártam oda, de nagyon jó versenyeredméyeik vannak, országosan jegyzett iskola.
2012. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Én oda járok immár harmadik éve. :D A bekerülés nem volt annyira nehéz, inkább stresszes az egész felvételi eljárás miatt. Központin a magyarom 45 pontos lett, a matekom 28. A szóbelitől sem kell különösebben izgulni, a tanárok pedig nem olyan szigorúak, főleg a felvételinél nem. Utána persze mindenkinek kiderül a dilije, de az már más tészta. :D Amúgy az átlagom 4,5 körüli volt, de felvettek ennél rosszabb átlaggal rendelkezőket is.

Én humán osztályba járok, egészen jó, bár mindennek van hátránya... Ebben az iskolában legtöbbször az, hogy ha pl. humános vagy,elhitetik veled, hogy nem értesz a reál tantárgyakhoz.

Ettől függetlenül egy elég jó iskola, sokat kell tanulni, de ha tovább akarsz utána tanulni, nagyon ajánlom.

Remélem valamennyit segítettem :)

2012. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :DD
2013. jan. 1. 15:11
 4/12 anonim válasza:
Hello! Én ide szeretnék menni emelt angol vagy emelt német szakra. A jegyeim amikből pontot viszek: Irodalom 5, Nyelvtan 4, Matek 4, Idegennyelv 5, Töri 4. Szerintetek felvesznek ha jó írásbelit valamint szóbelit produkálok? (anyanyelvi szinten beszélem a németet, ezért tanulok 2 nyelvet egyszerre)
2013. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Ja, 7. év végén a jegyeim ezek voltak: matek 3, nyelvtan 3, irodalom 4, töri 4, idegennyelv 5. Tehát javítottam rendesen :D
2013. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Igen, sztem felvesznek. Felvételire legyen egy jó "motivációs beszéded" is. :)
2013. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Hát, ma megkaptam a felvételim... matek 19, magyar 27 pontos lett :/// Nagyon elvagyok keseredve mert jobbra számítottam és csomó kis hülyeségen vesztettem pontot :(( A szóbelin jól fogok szerepelni és így remélem, hogy van esélyem bekerülni. Ja, szerintetek az pluszpont ha van kb. 10 oklevelem versenyekről? (legtöbben 1., 2., 3. lettem)
2013. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam bioszból felvételiztetni, mindig bent kell lennie egy diáknak is. Sajnos már alig emlékszem, de azért leírom amit tudok.


-Nem arra kíváncsiak h mit nem tudsz, hanem arra h mit tudsz. Segítőkészek, ha megakadsz akkor kérdeznek.

-Az okleveleket viheted, de csak az igazán rangos versenyek számítanak bármit is, és nem pont formájában, hanem "nagyon örülnek neki". Ha egy kicsit bénázol, de látják h országos versenyen ilyen és ilyen eredményt értél el, ak vmilyen formában ezt nyilvántartják és a rangsor kialakításánál beleszólHAT. Konkrétan pontot erre nem adnak. [link] És pl. kémia szóbelin nem ér sokat ha a TITOK töri versenyen első helyezett lettél, gondolom ez is logikus. A házi bajnokságokat is felejtsd el, nem tudnak azzal mit kezdeni, ha Karakószörcsökön te vagy a király. Ha megnyugtat, ak végül is elviheted ezeket is, de a helyi matek császárságodnál többet fog érni a másik gyerek Varga Tamásos megyei 3. helyezése...

-A diák felvételiztető is kérdezhet, nem kell ettől megijedni. Általában nem szoktak, inkább csak konzultálnak a tanárokkal, elmondják a véleményüket, észrevételeiket.

-A köszönés: egy határozott Jó napot kívánok! legyen. Ne egy elmormogott Csókolom! vagy egy foghegyről odavetett Jó napot! Csak a hangulat megteremtése miatt.

-A tétel kidolgozására lesz elég idő, ha rajtad van a sor akkor még kérhetsz egy kis időt, de a végtelenségig nem húzhatod.

-Nyugodtan nézz a tanárok szemébe, amikor felelsz, mert nekik mondod, nem magadnak.


Jó felkészülést és sok sikert!

2013. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
78%
Az én gyermekem oda jár. Szereti az iskolát. Nekem vannak észrevételeim. És ezeket nem sértésnek szánom! csak tapasztalatom szerint ezek tények. nem vagyok pedagógus ellenes és elfogult szülő sem. de néha elkeserít ami agyerekkemmel történik, még akkor is ha neki nem nem mondok semmi rosszat a tanárokról. pl: ha a rokonságban nincs pedagogus, vagy értelmiségi mindegy,hogy mennyit tanulsz, vagy miben vagy jó esélyed sincs a jobbak között lenni. nem számít milyen versenyeredményeket érsz el, ha egyáltalán küldenek és nem a kedvenc miatt nem mehetsz (nehogy ne a kedvenc vagy az értelmiségi szülő gyereke nyerjen) vannak jó tanárok ( szerintem kevés az olyan aki nem azt nézi, hogy ,hogy hívnak). ha lelkes vagy de nincs neved akkor inkább keres másik iskolát, mert sokat fogsz csalódni. Az iskola szerint vannak jogaid ( érdemes elolvasni.. házirend) csak ne élj vele, mert onnan kezdve kezdhetsz keresni másik iskolát, ha nem akarsz rosszat magadnak " nem feltünően de megvannak a tanároknak az eszközei hozzá". Egyébbként szerintem is jó iskola, csak vannak megfásult, és "tulbuzgó" mármint aki azt hiszi magárol, hogy ő valaki és most nem olyanra gondolok akinek neve is van hozzá" pedagogusok. mindent összevetve a gyerköc imád odajárni, de ő nem egy ambiciózus diák már, azt kiölték belőle. igazából 14 tanár tanítja a gyerköcőt azok közül 3-mal van bajom, abból 2 kedvenc tantárgyat tanít, aki szerintem nagyon jó az a 14-ből négy a többi semleges. De véleményem szerint minden olyan iskolába aminek van neve vannak ilyenek. Sok sikert a felvételhez bármelyik iskolát is választod.
2013. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

9-es válaszoló: Hát Én is a Petőfi S. Gimnáziumba járok, lassacskán 3 éve és nem vettem soha ilyet észre, sőt majdnem hogy az összes tanár jóindulatu HA rendesen tanulsz, látják rajtad, hogy igyekszel. Lehet, hogy valami más oka van, hogy a gyereke nem jön ki a tanárokkal... (Amúgy ez a leírása inkább a Szekszárdi Garay gimnáziumra jellemző)


lollypop93: Nem igaz, nekem például ott voltak a megyei német versenyes okleveleim és bevittem történelemre is, valamint hidd el: nem azt nézik, hogy az adott tantárgyból milyen eredményeid vannak, hanem azt, hogy jársz -e versenyezni és, hogy milyen típusu gyerek vagy. (odaillő stb.)

2013. febr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!