Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azt hogy melyik iskolát...

Azt hogy melyik iskolát jelölöm meg a felvételi elött kell eldönteni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.os és nemtudom hogy van ez, hogy a felvételi után kell megjelölni az iskolákat vagy azelött. Vagy esetleg ugy van hogy megjelölöm elötte az iskolákat és miután megirtam még lehet forditani a sorrenden de már más iskolát nem jelölhetek meg?
2012. szept. 30. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen a felvételi jelentkezéshez kötött, nem fordítva van. Több iskolát is megjelölhetsz, nem árt átgondolni a sorrendet.
2012. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

csak egyszer lehet változtatni a sorrenden és azt is csak akkor ha nagyon szarul írod meg a felvételit és rájössz, hogy azzal az eredménnyel úgy sem fognak felvenni oda ahová akarod.

Amikor a sorrendet választod, nagyon alaposan gondold át, mivel aszerint vesznek fel. Tehát pl adott egy gyenge egy közepes és egy erős középsuli.

Te így jelölöd meg:

Közepes

Erős

Gyenge


Te úgy gondolod, hogy elsőnek jelölöd meg a közepest, mivel úgy jobb az esély rá, hogy oda felvesznek mint az Erősbe, és végül felvesznek téged az Erősbe meg a közepesbe is, hiába akarsz az erősbe menni, mivel már felvettek a közepesbe, ezért az erős autómatikusan elutasítja a felvételedet.

Szóval nagyon megfontoltan kell átgondolni, én azt javaslom azt jelöld elsőnek ahová menni akarsz.

2012. okt. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát nekünk már elkellet mondani a tanároknak hogy olyan helyre megyünk e ahol központi felvételit kell irni, mert akk ilyen felkészítőt kell tartaniuk :) szval már most el kell dönteni :/ 12 lehet asszem megjelölni :) és sztem ugy ird a felvételi lapot hogy azzal kezded amelyik suliba a legjobban akarsz menni mert mind1 ha nehéz akk is jobb mind ha egy gyengét jelölnélbe amit tudod ugy is felvesznek , ... valahogy igy gondolom :) bocsi a hülye fogalmazásért :))
2012. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!