Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaváltás, NEPTUN, Debrecen...

Iskolaváltás, NEPTUN, Debreceni Egyetem, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Idén felvettek egyetemre, korábban főiskolára jártam, így volt Neptun-kódom. Újat kellett létrehoznom, amivel az új iskolában beléphetek.

A személyes adataimban a régi kódom van, az új, mint "Login név" jelenik meg.

Befizetésekkor a közlemény rovatba a régit kell írnom, vagy a login-nevet?


2009. aug. 4. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyetem a Neptun-kódoddal azonosít, a közlemény rovatba tehát azt kell írnod a szükséges NK-előtag után (de ez a Neptun főoldalán, a "Hallgatóknak" menüpont alatt is le van írva). A loginneved az egyetemi hálózat használatához szükséges, ez alapesetben megegyezik a Neptun-kódoddal, de a [link] megváltoztathatod. Ez az azonosító szükséges a levelezésedhez (@unideb.hu-s fiók), az EduRoam hálózathoz és a szoftverletöltéshez.

Ha az eddigi Neptun-kódod nem a Debreceni Egyetemhez tartozott, akkor nem tudod használni, mert ők nem ismerik, ha más felsőoktatási intézmény osztotta ki.

2009. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Megoldható az egyik szülőm számlájáról átutalni, a közleményben az én kódommal, nevemmel ?

2009. aug. 4. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan. Az ellenoldali számlaszámot nem figyeli a rendszer, csak a közleményben szereplő Neptun-kód alapján azonosít be (nekem is volt már, hogy barátnőm helyett utaltam pénzt IV-díjra és gond nélkül odaért).
2009. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm :)
2009. aug. 4. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!