Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kreditelismerés hány évig...

Kreditelismerés hány évig lehetséges első diplomától számítva?

Figyelt kérdés

van időbeli megkötés vagy nincs?

5 és fél éve diplomáztam alapszakon.most szeretnék még egy másik alapszakra menni, sok tárgyat lefed előző tanulmányom és nyilván szeretnék vizsgák alól felmentést kérni...van megkötés, hogy mennyi idő telhet el max, h felmentést kérhessek? sajnos egy tvszben sem találtam tájékoztatást.köszi



2012. okt. 3. 00:28
 1/6 Ian Catman ***** válasza:
Egyeteme válogatja, megvan a saját szabályuk. Amerikában pl. a legtöbb helyen végtelen, 99 éves korodban is folytathatod tanulmányaidat. Konkrét egyetemet kell megnézni, nálunk merevebbek a szabályok, nyugatabbra lazábbak, főleg az angol és amerikai egyetemeknél. De megnézik hol szerezted a kreditet, még az is lehet, hogy bekérik az adott tárgyak "syllabus"-át, tananyag leírását, és attól függ, hogy elismerik-e.
2012. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ. tudom, hogy tantárgytematika meg 75% egyezés kell stb... de az igen furi, hogy a tvsz magáról a beszámíthatósági időről nem ír..kb 15 kül. felsőokt. intézmény tvsz-ét böngésztem át, semmi. pedig igen lényeges kérdéés
2012. okt. 5. 21:29
 3/6 Ian Catman ***** válasza:
Mégis ismerni kellene a konkrét egyetemet. Ha a TVSZ nem ír semmit (remélhetőleg jól elolvastad), akkor nagy valószínűséggel nincs időhatár ha a kreditjeid megvannak (tehát mióta a kreditrendszer működik). Ha biztosra akarsz menni, menj fel az egyetem honlapjára, és nyugodtan kérdezd meg emailen a Tanulmányi Osztályt, nem kerül semmibe, és válaszolni fognak, ez a dolguk.
2012. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen kb egy hete írtam nekik, azóta sem kaptam választ :) a telefont nem vették fel, de majd próbálom :)
2012. okt. 6. 23:35
 5/6 Ian Catman ***** válasza:
Próbálkozz. Írjál egyszerre a Tanulmányi Osztálynak, az illetékes kar Dékáni Hivatalának (nem a dékánnak), az ottani akármelyik Diákszövetségnek, hogy mennyire szeretnél ode menni, stb., szóval fényesítsd kicsit, előbb utóbb valaki utána jár.
2012. okt. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is nagyon érdekelne.

Kérdező, ha kaptál valamilyen információt azóta örülnék ha megosztanád velem :)

2012. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!