Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges folyamatban lévő...

Lehetséges folyamatban lévő BA (esetemben: gazdálkodási és menedzsment, első év) tanulmányokat külföldön (akár az EU-ban, akár azon kívül) folytatni és befejezni?

Figyelt kérdés
Tehát lehetséges mondjuk idén szeptemberben kimenni valahova ugyanarra vagy hasonló szakra úgy, hogy az addig elvégzett félévek ne vesszenek el? Akármelyik fejlett ország érdekel, de leginkább az USA és Németország.
2012. febr. 22. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Teljesen más az oktatás az USA-ban és Németországba is!

Németországba Erasmussal vagy más ösztöndíj programmal ki tudsz menni, de az csak 1 szemeszter.

Ha ott akarod elvégezni az egyetemet felvételizned kell, teljesítened kell az anyagi feltételeket, a tanulmányi és nyelvi követelményekről nem is beszélve. (USA - TOEFL, Németország TestDAF/DAAD/DSD) Ez nem úgy működik, mint itthon hogy gondolsz egyet és átmész máshova, itthon elfogadják a meglévő tárgyaidat, külföldön koránt sem.

2012. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erasmussal mehetsz, ha jó az átlagod. Ahogy ott tanulsz, átszámítgatják majd itthon a krediteidet. De azt hiszem olyan nincs, hogy átjelentkezel külföldre, és ott is diplomázol.
2012. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
újra felvételizned kell, és ha felvesznek jóváíratod a féléveidet. ja és persze fizeted a tandíjat amit az adott egyetemen kell. ez USA-ban félévente több millió is.
2012. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Esetleg tud valaki olyan, USA-beli oldalt, elérhetőséget, ahol meg tudják mondani, hogy miként ismernek el Mo.-n megszerzett krediteket az egyetemeiken?
2012. febr. 22. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Van TOEFL nyelvvizsgád felsőfokú szintnek megfelelő eredménnyel? Van több millió forintod egy külön bankkártyán? Vannak emelt szintű érettségi vizsgáid, országos sport/tanulmányi eredményeid?

Ha nincs, addig szóba se állnak veled, csak a legjobbak kellenek nekik.

2012. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Németországba bizonyos feltételekkel de simán átvesznek mert EUs tagállam. Egyébként a legtöbb környéken ingyenes a német egyetem. Legalábbis amiket én néztem azok voltak.
2012. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ingyenes a német egyetem sem, csak a tandíjat utólag vonják le a fizetésedből...

de nyelvtudás, nyelvvizsga oda is kell és egy bizonyos összeg, ami biztosítja a megélhetésedet. Ésszerűbb megoldás lenne, mert közelebb van és a kijutás sem olyan költséges, mint Amerikába. Tényleg nagyon sok pénz kell hozz, ezt sokan miért nem értik meg, és miért veszik biztosnak, hogy egy átlagos magyar érettségivel bekerülnek bárhova? (nem feltétlen a kérdezőre célzok, millió kérdés fogalmazódik meg a témában, sokan készülnek Oxfordba, Cambridge-be vagy Amerika híres és méregdrága egyetemeire.. ugyan hogyan és miből???)

2012. febr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ám azt mondják hogy azt nem igazán vesszük észre. Több helyen is voltam megkérdezni.
2012. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki az akit millos bankartyat emleget, de nem kell millioknak lenni ahhoz hogy kulfoldon tanulj. En nekem sincs millioim sot a szuleimnek sem megis Angliaban - university of Hull - tanulok. vannak kulonbozo megoldasok, anglia eseteben igenyelhetsz diakhitelt, amit nem kell visszafizetni mig egy bizonyos osszeget nem keresel (es a limit most 25,000£). Nem gondolkodtal nemzetkozi osztondijakon? pl Ausztralia?
2012. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!