Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bekerülhetek az Orvosi egyetem...

Bekerülhetek az Orvosi egyetemre, úgy hogy nem vagyok egy zseni? Megijedtem!

Figyelt kérdés
Most kezdtem a 10. évfolyamot a gimnáziumban, kicsit megijedtem. Világ életben orvos szerettem volna lenni, 4-5 tanuló vagyok. Külön tanárokhoz járok,lelkiismeretesen készülök. De nem vagyok egy zseni, meg kell küzdenem az 5-ért rendesen. Megijedtem a felvételi ponthatároktól. Írjatok tapasztalatokat a felvételivel kapcsolatosan. Mennyire nehéz az érettségi?

2012. okt. 3. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi nem egy nagy dolog. A bennmaradás, az már keményebb dió, de rendes tanulással túl lehet élni.
2012. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
1.! Izé, várjál. Nekem 2 diplomám van, 4 másik egyetemi szakra is jártam, 2 OKJ-s szakmát szereztem. Namost. Nekem mindezekből az érettségi volt a legnehezebb. Szóval: iskolafüggő.
2012. okt. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom egyik diplomád sem az orvosi karról jött. Mivel a kérdés az orvosi képzésre irányul, elmondtam a tapasztalatomat hogy ott milyen a követelmény.
2012. okt. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

Értem, én az első mondatodhoz kívántam megjegyezni ezt!:)

Én is horrornak mondott felvételin vettem részt, amit nehéznek harangoztak be, bagatellizálva közben az érettségit (ugye, ez azonos időben van az érettségivel, tehát ezeket lehet legjobban összehasonlítani), és az érettségi volt 3x nehezebb. Szóval nekem nem volt semmiség. a legnehezebb megmérettetés volt életemben.

2012. okt. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, a bennmaradáshoz képest semmi. De tényleg ne görcsölj rá, ha készülsz és tanulsz, be fogsz kerülni.
2012. okt. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Orvosira emelt biosz, emelt kémia erősen ajánlott, illetve a fizika is hangsúlyos tárgy, esetleg egy nyelvvizsgával még tornázhatod a pontjaidat. Bekerülni még be lehet, de bennmaradni nehezebb, rengeteg az anyag és folyamatos a számonkérés.
2012. okt. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyelőre még a bekerülés miatt izgulok, biosz és kémia specre járok jövőre. És terveim közt szerepel az emelt szintű érettségi. Tavasszal középfokú nyelvvizsgára megyek, aztán még a németre is rágyúrok. Meg persze latint is tanulok. Csak számomra annyira lehetetlennek tűnik a bekerülés. Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 4. 11:59
 8/12 anonim válasza:

Szia!


Én másodéves vagyok a SOTÉ-n. Nem tartom magam zseninek, de az ötösért sohase küzdöttem. Itt viszont meg kell érte küzdeni rendesen.

Ha gondolod, vedd fel velem nyugodtan a kapcsolatot!

2012. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
elsőéves vagyok a DOTE-n. gimnáziumban megerőltetés nélkül voltam kitűnő , minimális időbefektetéssel. Most minden szabadidőmben tanulok, és az első jegyem sem lett ötös.
2012. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a két emelt miatt már nemadhatsz hozzá semmiféle nyelvvizsgát ,hogy + pontokat kapjál mert a 2 emelt kiteszi a max.100+ pontjaidat :/ Ez van de szívás!
2012. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!