Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olyan általános iskolát...

Olyan általános iskolát keresek Budapesten, ahol 'zsenipalánták' tanulnak, azaz 1-3 évvel saját korosztályuk előtt járnak, létezik egyáltalán ilyen?

Figyelt kérdés

Ahol korábban kezdenek vagy esetleg osztályokat ugorhatnak az okosabb gyerekek. A normál általános iskolákat ez esetben kizárnám speciális okok miatt.


Ha van olyan, aki még ilyet keresne, kérem az is írjon!



2012. jún. 13. 23:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%

nemhiszem h neked v gyerekednek v akárkidnek zseniképzöbe kéne járni ha még a googlet se tudod használn.

am Mo.-n nincs ilyen h osztály ugrás. 8 év kötelezö.

2012. jún. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%
miféle speciális okok miatt zárnád ki a normál általános iskolákat? ha valamilyen speciális eseted van, ott ottvannak a speciális iskolák. de az, hogy a gyerekedről azt hiszed, hogy zseni, még nem feltétlenül speciális eset. ha mégis zseni, nem ér rá a gyerek? miért akarsz felőle hamar felnőttet csinálni? miért nem lehet gyerek addig, amíg gyerek? annyit megtehetsz, hogy mondjuk ötödik osztálytól mondjuk egy reál 8osztályos gimnáziumba veteted fel.
2012. jún. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

Természetesen van olyan, hogy osztályugrás, de ezt egy normál általános iskolában is meg lehet csinálni. A gyermek osztályozó vizsgát tesz 1-2-3 év teljes anyagából, és máris megkapja az adott évfolyamra szóló bizonyítványát.

De azért arra figyelj, hogy a zseni gyerek is gyerek, és ahhoz, hogy normális felnőtt legyen, szüksége van a gyerekkorára.

2012. jún. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
de mit érne el az osztályugrással? egyetemre 18 év felett mehetne (jelentkezéskor lehet 17).
2012. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
A magyar felsőoktatásban nincs korhatár. A felvétel követelménye, hogy befejezett érettségije legyen és elérje a felvételi pontot.
2012. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Jellemzően nem szokott jól elsülni, ha általános iskolás korában zseninek kiáltják ki a gyereket és elviszik magántanulónak, vagy valami speciális helyre, aztán 15-16 évesen egyetemre akarják járatni. Egyrészt képtelen lesz normálisan beilleszkedni bármilyen közösségbe, ha ezt tizenéves korban nem tapasztalja meg, másrészt valahogy "kiég" ha túl fiatalon tanul túl sokat (találkoztam ilyenekkel).


Olyan tehetséges és okos gyerekből nagyon-nagyon kevés van, akinek egy itthoni elit iskola (életkorának megfelelő osztálya) ne nyújtana teljesen megfelelő környezetet a fejlődéshez.


Persze ha ebben az esetben valami egyéb miatt speciális nevelésű igényű gyerekről van szó, akkor a válaszom teljesen irreleváns, de ha a speciális ok a "zseniség", akkor érdemes megfontolni.

2012. jún. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
Én tudok egy olyan lányról, aki 15 évesen megtanulta az egész érettségi anyagot, leérettségizett, és 16 évesen már a Corvinusra járt.
2012. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
és a csoporttársai veszik neki az alkoholt?
2012. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom.:)
2012. jún. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Tudom a Google-t használni, de épp azért írtam, mert nem találtam ilyet, gondoltam, hátha valakinek nagyobb tapasztalata van.

Azt pedig, hogy egy kérdésből megítélje bárki, hogy kinek, mire van szüksége, az saját IQ bizonyítványt állít ki magáról!

Másrészt egy ártatlan kérdés volt azokhoz, akiknek vannak hasonló tapasztalati és nem azokhoz, akik csupán irigykedési kényszer miatt fröcsögnek.

Mivel nem első osztályt keresek, így igen is van tapasztalatom normál ált. iskolákkal. Épp ezért keresek valami MÁST. Aki hasonló cipőben jár, ők úgy is pontosan értik, hogy mi a bajom, akik nem, nekik ezen a fórumon nem szívesen nyitok vitát erről, vannak erre külön terek.

Bár én nem találtam kiemelt iskolát, de ettől még nem vetem el a lehetőségét, hogy bárki más tudhat olyan iskoláról, ami a kérdésben szerepel. A hagyományos iskolákat nem véletlenül zárom ki, kérem, ennek meggyőzését ne itt tárgyaljuk. A kérdésem, hogy létezik-e MÁS lehetőség?

Köszönöm azoknak, akik támogató hozzászólással írnak!

2012. jún. 16. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!