Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miknek kell teljesülnie...

Zoldsata kérdése:

Miknek kell teljesülnie ahhoz, hogy ne kerüljek át államiról költségtérítésesre?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok a DE-n állami ösztöndíjjal.

2012. okt. 9. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj be a TO-ra és kérdezd meg, sulinként eltérő lehet.

30 kreditnek meg kell lennie 2 félév alatt és azok közül, akiknek nincs meg, a legrosszabb 30% átkerül. Ez volt nálunk, de szerintem ez változik iskolánként, TO-n megmondják.

2012. okt. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már odajársz, és felnőtt vagy nézz utána magad. Mint az előző írta, teljesen változó, és ha már te jársz oda, hadd ne mi nézzünk utána az egyetemed honlapján a dolgoknak. Nálunk pl. nincs is olyan, hogy valaki átkerül költségesre, kivéve ha kifut a féléveiből. Egyébként ha nincs elég kreditje, akkor egyszerűen kirúgják.
2012. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy félévben min.15 kreditet kell teljesítened (tehát évente min 30 kredit) és lehetőleg olyan tárgyakból bukj amikre nem épül semmi, hogy ne csússz (ha btk szakon vagy, ahol a tárgyak nem előfeltételesek, akkor ez a feltétel nem él :D).
2012. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A BTK-n is vannak előfeltételes tárgyak bőven. És nem félévente kell 15 kreditet megszerezni, hanem kétfélévente 30-at, ami nem ugyanaz.
2012. okt. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és igazatok van nekem kéne utána járnom csak nem volt időm rá a héten!
2012. okt. 9. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!