Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogyha valakit...

Igaz az, hogyha valakit felvesznek költségtérítésesre, és később jó a tanulmányi eredménye, akkor automatikusan átkerül államilag támogatottra?

Figyelt kérdés

Ezt hallottam legalábbis. Én nem szeretnék röghöz kötött lenni, és ezért csak a diákhiteles megoldás jöhet szóba. Vagy az "átkerülés" csak azoknál érvényes, akik pályáznak erre? Ha nem, akkor tulajdonképp hosszútávon jobban megéri alacsonyabb átlagot hozni?

18/l



2012. szept. 29. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem kerülsz át automatikusan, pályázni kell rá egyetemen belül. Azt viszont nem tudom, hogy ha költségtérítésesen kezdesz, majd átkerülsz államira, akkor aláíratják-e a szerződést. De én nem értem azokat, akik elutasították és inkább mentek költségtérítésesre idén. Mert mi lesz, ha nem dolgozom le 20 év alatt az X évet itt, hazaráncigálnak bilincsbe verve vagy eladják a szerveimet?
2012. szept. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
előző: akkor vissza kell fizetni a tandíjat + a kamatot.
2012. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem automatikusan zajlik, pályázni kell. Senki nem fogja rád erőltetni, az állami támogatottat.
2012. szept. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Jó, de hogy fizettetik vissza, ha nem itt élek onnantól?
2012. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ennyire ne legyél gyerekes ha már egyetemre jársz. Miért akkor szerinted ha felveszek több millió hitel kimegyek külföldre akkor azt sem kell visszafizetni. Meg van rá az eszközük hidd el.
2012. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, letiltják. Pont, mint a gyerektartásnál, szerinted ha pl. egy férj kimegy dolgozni külföldre, abból nm tudják letiltani a gyt-t?
2012. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Azért a felvett hitel meg ez nem teljesen ugyanaz. Az, hogy 20 éven belül le kell dolgozni - úgy tudom - 8 évet itthon vagy magyar cégnél, azt hogy akarják behajtani? Megmondják 10-12 év után, hogy na gyere vissza?
2012. szept. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem mondanak semmit, meghatározott időn belül nem lesz itthon bejelentett munkád akkor attól a hónaptól intézkednek.
2012. szept. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A vitát itt kérném befejezni. Köszönöm a felvilágosítást.
2012. szept. 30. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!