Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika alapszakon diploma,...

Matematika alapszakon diploma, de nem tanár? (lent)

Figyelt kérdés

Érettségi és pályaválasztás előtt állok és jelenlegi ötletem, a könyveléssel, statisztikákkal kapcsolatos. Erre ugye nemzetközi gazdálkodással, psszel, gazdálkodási és menedzsmenttel lehetne bejutni, csak, hogy ezekre a szakokra nem lehet konkrétan bejutni tekintve, hogy államin 482 a ponthatár, vagy nincs is állami (én pedig mindenképp arra szeretnék menni). Gondolkoztam vajon, hogy lehetne ezt 'kijátszani' és hallottam már, hogy pl a matematikusokat jobban keresik bármilyen területre, mert, hogy részletesebb a tudásuk és ezért gondoltam, hogy a pénzügyi, könyvelői, statisztikusi területekre én is matek diplomával szeretnék bejutni, mivel matek alapszakra még be is lehetne kerülni a pontszámot nézve (eddig..)

Ebben szerintetek van lehetőség?? Esetleg van valakinek már ebben tapasztalata, hogy matek diplomával nem tanárként helyezkedik el?

Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat, sokat segítenétek!



2012. okt. 14. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A rendszer átjárható, nekem informatikus alapdiplomám van, és jelenleg gazdasági mesterszakon tanulok levelezőn. Ehhez 60 kreditet kell teljesíteni a megadott tárgycsoportokból (felvi.hu-n megtalálod, 15 kredit ebből pont matek), ha 30 megvan már elkezdhető a szak, csak első évben teljesíteni kell párhuzamosan az első éves tárgyakkal a többit.


Szóval ha eleve úgy készülsz, hogy utána gazdasági szakkal folytatod, akkor ha megnézed mik kellenek, fel tudsz venni esetleg matek szakon is választható gazdasági és társadalomtudományi tárgyakat, hogy kevés kreditet lehessen pótolni később.


Az én véleményem amúgy az, hogy BME kivételével a gazdasági szakterületen túl kevés és gyenge a matematikai alapozás (informatikai szakokhoz képest is), így pl. egy komolyabb kockázatelemzéshez matematikusok kellenek. Így én úgy gondolom, ha matek és gazdasági területen is jó vagy, akkor nagyon jó esélyeid lehetnek.

2012. okt. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

A matematika diplomának nyilván nagyobb munkaerőpiaci értéke van, kérdés, vállalod-e a többletterheket egy sima gazdasági szakhoz képest. Nekem úgy tűnik, hogy egyszerűbb összeszedni 482 pontot, mint elvégezni a matematika szakot. Viszont egy matekdiplomával szinte bármit lehet csinálni, szerintem ez a legjobban hasznosítható és legértékállóbb végzettség. Bsc-n van elemző szakirány. Őket gyorsan elkapkodják a multik.

Szóval lehetőség abszolút van benne, csak a legtöbbeknek nagyon vagy túl nehéznek bizonyul.


Sok függ attól, mennyire nehéz neked a matematika, és mennyire vagy képes rendszeresen készülni.

Ha emelt szintű 4-esre, 5-ösre megy, akkor érdemes belevágni.


Mondjuk a könyveléshez konkrétan nem kell matematika, a négy alapműveleten és a százalékszámításon kívül.


Esetleg elmehetsz OKJ-s pénzügyi képzésre, mellette dolgozol, összeszeded a tandíjat, és egy-két év múlva elkezdesz valamilyen gazdasági szakot.


A fentiek úgy olvasandók, hogy nem vagyok matematikus, se diplomás.

2012. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak részben igaz,hogy lehet helyettesíteni a gazdasági végzettségűeket.Matematikailag sok problémát lehet megoldani azonban a többi problémához egy matematikusnak köze sincs. nem ugyanaz a közgazdász és a matekmatikus, nem hiába külön szakmák.

ahol én dolgozom (én közgazdász vagyok) vannak matek szakot végzettek is, hasznosak, de olyan feladatokat nem láthatnak el (nem is tudnának) mint egy pénzügy végzettségű.

pl. számolni tud, de a befektetésekhez semmi köze.


én ajánlom,hogy fizesd ki a sulit és úgy végezz egy gazdasági szakot. én is fizettem érte, 2 éve végeztem. heti 20 órát dolgoztam diákmelón, és még tanultam is, de meglehet csinálni ha nagyon akarod.

2012. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!