Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » II. kerületi általános iskolák...

II. kerületi általános iskolákról van valakinek tapasztalata? (Elsősorban: Áldás, Törökvész, Szent Angéla)

Figyelt kérdés

2012. okt. 19. 14:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem csak közvetett infóim vannak ezekről a sulikról, az ismerősöktől, akiknek odajár a gyereke. (Az enyém másik II. kerületi suliba jár.)

Az Áldás nagyon felkapott „versenyistálló”, azok a gyerekek (és szülők), akik teljesítményorientáltak, szeretik, ha elsőtől maximálisan terhelik őket, nagyon szeretik. Akik inkább azt gondolják, az alsó tagozat lényege, hogy a gyerek megszeresse a tanulást, megtanuljon írni-olvasni, és nem szeretnék, ha a gyerekük gyomorfekélyes lenne harmadikban, nem preferálják. (De mondom, nyilván sok olyan gyerek van, aki bírja ezt, nem akarom leszólni a sulit.)

A Törökvész fura iskola, tavaly még nagyon rezgett a léc, hogy be kell zárniuk, illetve össze akarták őket vonni valamelyik másik sulival a környéken, mert felsőben alig van gyerek. Alsóban azt tudom (ami szintén „érdekes” megoldás), hogy a mostani 4.-esek tanítói kaptak elsős osztályt is, vagyis két osztályt visznek egyszerre…

A Szent Angéláról is azt hallottam, hogy kemény, de inkább „erkölcsileg”, az odajáró ismerősöm lánya nagyon utálja.


A helyzet az, hogy igaz a mondás, tanítónőt kell keresni, nem iskolát. Igaz, hogy az iskola légköre, igazgatója rányomja bélyegét a tanítókra is, de azért egy jó tanító kompenzálja a negatívumokat is.

2012. okt. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Megkérdezhetem, hogy a te gyereked hová jár? Első körben néztem ezt a három sulit, de tulajdonképpen mindenre nyitott vagyok, ha nincs túl messze. (A Törökvész környékén lakunk.) Tudom, hogy tanítónőt kell választani, de az intézményt is fontosnak tartom. Meg több gyerekem van, szeretném, ha mindenki egy helyre járna, ha megoldható.
2012. okt. 24. 13:29
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Én az Angélát a gimiből ismerem, szerintem nem olyan szigorúak erkölcsileg. Az alap,hogy nem beszélünk csúnyán, meg nem mutogatjuk magunkat. Bár mondjuk azt nem tudtam feldolgozni, hogy ha valaki egy szolid sminket feldobott, az baj, ha természetes hajszínt festetett, az is,de ha eleget fizet az alapítványra, akkor mehet minibe suliba, sőt a nyelvpercingét is elnézik.

Az oktatás a gimiben erős középszintű volt. Néhány gimis tanár is tanít ott felsőben.

2012. okt. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Nekem az Áldásról van információm, oda jártam 6 évig, nagyon szerettem. Szerintem erős suli, de nem "versenyistálló", ahogy mindenki mondja. (Mondjuk összehasonlítási alapom nem nagyon van, mert utána a Fazekasba jártam, szóval...) Mint mondtam, nagyon szerettem, tanárokat, osztálytársakat, mindent. Mondjuk... én nem véletlenül jöttem el 7.-ben, nagyon sokat elmennek akkor, és szörnyű sokat romlik a színvonal. De 6.-ig a legjobb választás, maximálisan ajánlom. :-) Ha van kérdésed, nyugodtan írj privátba!
2013. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Szia! Én is az Áldásról tudok mesélni, én 8 évig jártam oda. Abszolút nem versenyistálló, persze színvonalas a tanítás, de én ezt nem nevezném ugyan annak. Én az Áldásban egy 4-es átlaggal annyi tudást szedtem össze, hogy az Eötvös József Gimnáziumba matek szakra fölvettek. Pedig külön nem tanultam rá. 6. után onnan elmenni a legnagyobb hülyeség. Utána kovácsolódik össze az osztály, és a tanárok is jobban szeretnek olyan helyre bemenni ahol 20 az osztály létszám és nem 30. Előkészítő van helyben matekból magyarból (7. 8. osztályban) és minden biztosítanak. Az osztálytársaim nagy része színvonalas iskolába ment. Szerintem a legjobb suli, és az hogy a legtöbb versenyt is megnyeri, pont ezt mutatja. Mindig is lusta voltam, nem tanultam sokat, mégse éreztem azt hogy megszakadnék. Utána az Eötvösben már igen, de ez egy másik történet... Egyszóval ha nekem most iskolákon kéne gondolkoznom szóba sem jöhetne más, csak az Áldás.
2013. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 4-es, 5-ös! Remélem igazatok lesz! :)
2013. jan. 28. 12:18
 7/19 anonim válasza:
8 évig az Áldásba jártam, tavaly felvételiztem. Szerintem az Áldás egy olyan iskola, ahol nincs kreativitás. Ha valakinek kicsit elvontabb a gondolkodásmódja, egyáltalán nem ajánlanám neki az Áldást, én is ilyen voltam/vagyok , sőt, az osztályunkban elég sokan voltak ezzel így. Ott ötös tanulónak kell lenni, jólfésültnek, nincs lazaság. Én hármas négyes tanuló voltam, de a felvételit 80 pontra írtam meg, és ezt az Áldásnak köszönhetem, mert amúgy tuti egy szót nem tanultam volna. Az Áldás egy rettentő erős iskola, nem engedik azt,hogy valaki ne legyen okos. De a kreativitás egy kis része sincs abban az iskolában, mint ahogy már írtam.
2013. febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Ezzel veszekednék, én rajz tagozaton voltam és emelt óra számban kreatívkodtunk. Plusz még ott egy csomó szakkör is.
2013. febr. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Énis rajz tagozaton voltam, heti 2 óra rajzom volt, ami abból állt, hogy végig művészettörténelmet tanultunk.
2013. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Akkor titeket baromira utáltak. Mi végig rajzoltunk agyagoztunk stb.
2013. febr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!