Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hardgainereknek milyen étrendk...

Hardgainereknek milyen étrendkiegészítőt ajánlanátok? Hozzám hasonlóan gyors anyagcseréjű sportolók véleménye és tapasztalata érdekelne elsősorban. Nektek rendes étrend mellett milyen étrendkiegészítők segítettek a tömegnövelésben?

Figyelt kérdés

165cm magas és 53kg súlyú vagyok. A célom a 60-65kg-os súly elérése izmosodva.


22/F


2011. dec. 29. 03:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg van rendes étrended (ami ugye azt jelenti Nálad, hogy min. 110 g fehérje és 250 g CH), akkor nem sok kiegészítő kell mellé. Multivitamin a legfontosabb és az edzés utáni protein dextrózzal (vagy jófajta tömegnövelő).
2011. dec. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:

ha tényleg okés a kajád akkor mehet egy kreatin kúra is azokhoz amit az előző írt.

/monohidrát por legyen/

2011. dec. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 escrogar ***** válasza:
Egyél. Tudom, nehéz dolog, de meg kell szokni, dobj be napi 1-2 liter tejet (ha bírja a gyomrod), sokat segít.
2011. dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nagyon nehéz enni, főleg, hogy nincs is étvágyam, most is nagy kínszenvedések árán tömöm magamba a tonhalkonzervet meg a sok rizset, rég nem szoktam hozzá, hogy ennyit kelljen ennem egyszerre, nem is volt rá igényem


de tudom, hogy muszáj, megpróbálom hát

2011. dec. 29. 10:35
 5/10 dirtboy ***** válasza:
nyugi majd tágul a gyomrod és nem lesz vele gond
2011. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Zakathol ***** válasza:

Igyál sok vizet, könnyíti az emésztést. 1liter/20testsúlykilogramm. Azaz minimum 2,5liter egy nap. Nem cukros, meg szénsavas szarokat, hanem VIZET(édesítetlen, szénsavmentes) :)


Az első válaszoló által említett 250g szénhidrát - ha tényleg hardgainer vagy - édes kevés. Legalább 300g-ot próbálj meg legyűrni. Az elején nyilván nem fog hirtelen menni, de egy hét alatt ha jól csinálod simán hozzá lehet szokni.

2011. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
vitaminok is növelhetik az étvágyat.
2011. dec. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 oyeacch ***** válasza:

Egyél meg fél kiló csirkemellet/800g combot, + fél kiló rizst. Reggel igyál fehérjeturmixot 2 kanállal + 100g darált zabpehely, edzés utánra fehérje+dextróz, ha jobban el vagy eresztve akkor mutant mass 1 adag.


Ha nem megy le a kaja, akkor sok zöldséget egyél mellé, avval sokkal jobban csúszik. merem ajánlani a kígyóuborkát, abból egyél meg 1 nagyot /kb 40-50 cm-es/ naponta, sózva még finom is.


Igyál meg 3-4 liter vizet, szedj multivitamint, a benne lévő B vitamin növelni fogja az étvágyat. Multi pro vagy Vitabolic.

2011. dec. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Offthewall ***** válasza:
Multivitamin, emèsztő enzim, mutant mass, kreatinnal várnék meg v fel èvet.
2011. dec. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Keress magas B vitamin tartalmú multivitamint.

Hardgainereknek szokták ajánlani a lefekvés előtti szénhidrátbevitelt, de ezt gondold át magadnak, én nem próbáltam, mert nemvagyok nehezen hízó:D de azért óvatosan vele, mert elronthatja az alvás minőségét.

2011. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!