Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lesz meg az aláírásom egy...

Nem lesz meg az aláírásom egy 0kredites, de kötelező tárgyből. Lesz következménye? (Miskolci Egyetem)

Figyelt kérdés

2012. okt. 19. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Persze, hogy lesz: bukás. Így már egy tárgyfelvételi lehetőséget eljátszottál.
2012. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk jövőre nem veszem fel?Akkor megmaradna a tárgyfelvételi lehetőség... Vagy kifizetem az aláírásért a pénzt.
2012. okt. 19. 19:58
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Lesz következménye, hiszen újra fel kell venned, hogy aláírást szerezz, mert enélkül nem kapsz diplomát. Az újrafelvételért pedig fizetni kell majd. Azt nem nagyon hiszem, hogy pénzért adnának aláírást...
2012. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A diplomáért 180 kredit kell, és ez nulla kreditet ér..szóval szerintem nem ezen múlik hogy kapok-e diplomát :/
2012. okt. 19. 22:04
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha kötelező, akkor ezen múlik. Nálunk pl a tesi volt ilyen. Hiába nulla kredit, ha nincs teljesítve, nincs diploma.
2012. okt. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerinted miért neveznék kötelezőnek, ha nem kell a diplomához? Azért ehhez nem kell sok logikai érzék.


Egy dolog, hogy 180 kredit kell. Megint más, hogy milyen tantárgyak a kötelezőek, hiszen ez azért nem úgy megy, hogy bármiből megcsinálhatsz 180 kreditet.

ÉS szintén megint más dolog, ha pl. konkrét tárgyhoz kötik az aboszlutórium kiadását. Utóbbi nélkül nem hogy diplomát nem kapsz, záróvizsgára sem mehetsz.

2012. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

- nem lesz meg az abszolutóriumod -> nem mehetsz államvizsgázni

- eljátszottál egy tárgyfelvételt, így már kevesebb alkalmad lesz felvenni

- ha a tárgyra épül egy másik tárgy, azt nem veheted fel, így lehet, hogy csúszol

2012. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ez csak testnevelés, nem lesz belőle záróvizsga és nem épül rá semmi....
2012. okt. 20. 19:24
 9/15 A kérdező kommentje:
van még rajtam kívül aki nem vette fel....meg az angol is ugyanilyen mégis ismerősöm egyszer se vette fel az egyetem alatt, a nyelvvizsgája megvolt és kapott diplomát.
2012. okt. 20. 19:38
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

"ez csak testnevelés, nem lesz belőle záróvizsga és nem épül rá semmi...."


- Nem azt mondta senki, hogy ebből záróvizsgáznál, hanem hogy ha az abszolutórium ehhez kötött, akkor nem adják ki, anélkül meg nem mehetsz záróvizsgázni.


"van még rajtam kívül aki nem vette fel....meg az angol is ugyanilyen mégis ismerősöm egyszer se vette fel az egyetem alatt, a nyelvvizsgája megvolt és kapott diplomát."


- Szóval az ismerősöd már lediplomázott. Nagyszerű. Az akár azt is jelentheti, hogy már változtak a feltételek. Nálunk fordítva volt; nekem még két félév tesi kellett, a mostaniaknak már nem kötelező.



Bocs, de véletlenül itt nem a Te jövődről van szó? Nem neked kellene utánanézned? Már csak azért kérdezem, mert hiába írunk itt neked tájékozott válaszokat, mindegyiket félresöpröd (szóval már azt sem értem, minek tetted fel a kérdést), másrészt úgy tűnik, teljesen tájékozatlan vagy az egyetemeddel kapcsolatban, következetlenül írsz erről a bizonyos tárgyról.

2012. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!