Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsadásra járni a babával...

Tanácsadásra járni a babával kötelező? Lehet valami következménye, ha nem megyünk csak az oltásokra és a kötelező státuszvizsgálatokra?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Benne van a kérdésedbe a válasz. Kötelező státuszvizsgálat és oltások. Ennél többször minek is mennél?
2010. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Én se mentem a kötelezőkön kívül sehová ha nem volt problémám. Minek?
2010. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
3 gyerekem van, és rendszeresen, havonta 2 alkalommal mindegyik gyerekemmel vonultam a tanácsadásra. Nekem nem volt mondjuk soha gondom sem a védőnővel, sem a gyerekorvossal. Meghallgattam, amit mondtak, ami tetszett, esetleg úgy tettem, ha valami nem, akkor azt elengedtem a fülem mellett. De én itt a környéken senkit nem ismerek, aki ne járt volna rendszeresen tanácsadásra, legalább havonta egyszer.
2010. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem kötelező, csak az előírtak. Ha nem akarsz, nm mész. Amúgy se csinálnak semmi fontosat, csak megmérik a babát. Ezt meg akár otthon is megteheted.
2010. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem minden hónapba kijön a dokinő meg a védőnő is. Megvizsgálja, beadja a védőoltást és ennyi. Én nem viszem sehová.
2010. máj. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Felénk is havonta egyszer járnak.7 hónapos a fiam, eddig voltunk újszültött státuszon, 2,3,4. havi oltásokon és féléves státuszon. De ezekre mindig a szomszéd faluba vittem, mert ott van a gyermekorvosunk.

Itt a mi falunkba még sosem vittem le a babát tanácsadásra, de havonta jött a védőnő. Aztán mikor betöltötte a fiam a 4. hónapot elment a védőnőnk, az új pedig sosem keresett meg. Ezért nem tudom mt csináljak, vigyem le ide? Vagy elég,ha áthordom a szomszéd faluba, mint eddig, de csak ha kötelező???

2010. máj. 19. 11:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az új védőnőnek meg kellene keresni Téged, és megbeszélni a továbbiakat.
2010. máj. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
a tanácsadásnak a nevében is benne van, hogy csak tanácsadás tanácsra meg akkor szorul az ember, ha valami problémája van. amúgy, ha nincs semmi bajotok, akkor minek mennétek. Esetleg néha meg lehet méretni, hogy jól nő e a súlya és a hossza rendben van-e, de azon kívül, ha semmi gondotok, akkor az égvilágon senki nem fog titeket emiatt piszkálni.
2010. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a másik falu gyerekorvosához járunk, havonta.

Az otthoni tanácsadásra nem megyünk, havonta egyszer menjünk be egy mérésre a védőnőhöz, ebben maradtunk. Ha nem megyünk, nem hiányol, de én szívesen elmegyek, mert letudjuk néhány perc alatt és legalább találkozunk a védőnőnkkel.

2010. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!