Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bár nem vagyok technika...

Bár nem vagyok technika szakos, tanítani fogom jövőre a tárgyat. Hogyan lehet tanítani a technikát, amikor az egész tananyag szinte csak elmélet?

Figyelt kérdés
Technikatanárok, és technikát tanuló diákok válaszát is is várom.
2009. aug. 8. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:

A régi technika tanárom oylan módszerrel tanitott, hogy elméletben megtanította az eszközök fajtáit pl reszelök fürészek, csigahajtás, ragasztás stb aztánolyan gyakorlati barkácsfeladatokat talált ki amiben mind a tanult eszközök valamelyikét vagy a tanult technikák vmelyikét sikeresen alkalmazni kellett ahhoz hogy a barkácstárgyat müködöképesen készitsük el.


Pl: ragasztás, fa megmunkálás kéziszerszámai, csiszolás, üvegvágás témakörre csinálni kellett egy kis fa burkolatu periszkopot az alján és a tetején 2 db 45 fokban beragasztott tükördarabbal...


Ha nem akarsz egyszerre nagy témakört felölelni akkor ugy is lehet csinálni hogy fázisokra szeded a dolgot és mondjuk egy barkácstárgy elkészítésén több osztály dolgozik, pl a furészelést csinálják az ötödikesek a tukorlap vágást a nyolcadikosok..

És akkor a munakfolyamatok fázisait osztályzod külön külön vagy akár részosztályzatként amiböl a végén lesz egy éles jegy..

2009. aug. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mi anno technikaórán sokat dolgoztunk, több volt mint elmélet az biztos, hiszen a gyakorlati elsajátítás a lényeg

a tananyagot nem ismerem, de nem kell feltétlen ahhoz ragaszkodni

2009. aug. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk volt gyakorló kert és ott kertészkedtünk,illetve ennek elméletét vettük.Télen pedig hímeztük,kötöttünk.(21 éves lány vagyok)
2009. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Régebben 2005 előtt, dupla technika volt, egy elméleti és egy gyakorlati órával.

Az volt a legjobb szerintem... mert utána már csak elmélet volt...

Gyakorlathoz (ha lesz olyanod..vagy ha beakarod vinni az órába akkor vannak jó ötletek oda...)

Viszont ha csak elmélet lesz akkor a tankönyv szerint kell haladnotok.

Illetve még annyi, hogy azért te is tudod "szabályozni" úgymond ,hogy gyakorlatra fekteted a hangsúlyt vagy az elméletre.

Szerintem elolvassátok a könyvet, a füzetbe jegyzetet írtok, és ebből utána számonkérés.

Mi például a táplálkozás résznél táplálkozási tanácsadó tartott előadást, az egészségügyi résznél egy védőnő tartott előadást, szóval azért meglehet csinálni, hogy ne legyen unalmas..

Van még azért 1-2 ötletem... de nem írom le mindet...csak ha vmi pl részletesebben érdekel :)

2009. aug. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én mindenéppen a gyakorlatra szeretném helyezni a hangsúlyt. Szerintem a gyerekek is jobban élveznék, és szerintem épp elég elméleti anyagot vesznek a többi órán. Tud esetleg valaki mondani egy könyvet amiben a technika gyakorlati részéhez találnék anyagokat?
2009. aug. 9. 12:06
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenéppen=Mindenképpen

Elnézést

2009. aug. 9. 12:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Néhány érdekesebb, illetve nagyobb téma gyakorlathoz amit mi is csináltunk annak idején:

-1x1 méteres kartonra, város rajzolása, és közlekedési táblák felállítása (egyszerű hurkapálcikából és papírból), ez ugye kapcsolódik az elmélethez, ha a közlekedési résznél jártok, gyakorolhatjátok a KRESZT.

-Kartonból, CD tároló állvány készítése.

-Fonás (itt az volt a feladat, hogy 6-7 fajta fonási technikát kell bemutatni)

-Lányoknak:patchwork-technika bemutatása és alkalmazása,illetve varrás gyakorlása, hímzés, gyöngyfűzés.

-Fiúknak:Ördöglakat készítése drótból,illetve fából,fa megmunkálása, szerszámok bemutatása és használata.

-Ha van lehetőség például lányoknak alapvető főzési szabályok bemutatása, illetve alkalmazása.

-Gyakorlókertben való munka.

-Fontos tananyag még a Műszaki rajzolás alapjainak bemutatása.Itt például fakockákból egy bonyolultabb térbeli test felállítása és a feladat (megadott méretekkel), az elölnézeti, oldalnézeti, felülnézeti, illetve 3D-s kép megszerkesztése volt a feladat.

-Az iskola udvaron gyakorló pálya felállítása(ha lehetőség van rá), és biciklivel lehetne például itt gyakorolni a kreszt.

-Kresz résznél nekünk a megyei rendőrfőkapitány tartott órát, illetve segédkezett a közlekedési pálya alkalmazásánál, bemutatásánál is.

-Tanulók kézügyességétől függően kisebb feladatok:Papír ragasztásos feladatok, vagy Origamizás.

Kb hirtelen most ennyi jutott eszembe.

Ha van valami kérdés írj! :):):)

2009. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Horgolás, hímzés, kötés, gyöngyfűzés :)
2009. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszokat én írtam.Szerintem fontos hogy azért legyen benne elmélet is, mert az elengedhetetlen.Van néhány olyan téma amit szerintem muszáj elmagyarázni a gyerekeknek.

Például az elektromos eszközökkel kapcsolatban a fontosabb dolgokat... A fázisok neveit...meg hogy meik fázis mit takar... tehát 1-2 ilyen fontos dolog..ami még az elmélethez kapcsolódik szerintem fontos lenne.

Meg még van 1-2 ilyen fontosabb dolog.

2009. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Mi annak idején (3 éve tanultam utoljára, ált. iskola 8-ik osztályában technikát) heti egy technika órán szinte csak gyakorlatunk volt. Hogy néhányat felidézzek:

-Fali jegyzettömb készítése

-Keresztszemes "hímzéssel" könyvjelző készítése

-vállfa hajlítása drótból


Ezenkívül tavasszal/nyáron még kertészkedtünk is az iskola kiskertjében kapáltunk, gyomláltunk, hasonlók, illetve volt egy óra, amikor főztünk. Ezen kívül kézműves szakkörre is jártam, ahol gyöngyfűzéssel, papír/fém domborítással, gyurmázással, gravírozással is megismerkedtünk.


Természetesen volt elméleti óránk is, ahol megtanultuk, hogy milyen szerszámokkal találkozhatunk, fogaskerekekről tanultunk (jobban nem tudtam megfogalmazni, és ez jó volt, mert fizikából akkor vettük a forgatónyomatékot, a kettő kiegészítette egymást) és hasonlók.


Reélem segítettem válaszommal.

2010. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!