Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazás :"Tökéletesebb...

Fogalmazás :"Tökéletesebb lett e a világ a technika fejlődésével? "

Figyelt kérdés

Ezzel a címmel kellene érvelő fogalmazást írnom holnapra..

Arra gondoltam,kezdésként ezt írnám:


Napjainkban a technika rohamosan fejlődik,ennek hatását többfelé szempontból érzékelhetjük..


De annyira nem tudom folytatni,semmi ötletem nincs..:SS segítenétek? előre is köszi:*


2011. szept. 27. 14:50
1 2
 1/12 anonim válasza:

Gondolj bele, milyen lenne az életed, ha mondjuk 100 évvel ezelőtt születsz meg. Milyenek a ruhák, a kommunikáció, a kapcsolattartás, a mindennapos élet, belemehetsz a nők jogaiba is, mindent megnézhetsz. Ez alapján írd le, mi az, ami tetszik, mi az ami nem, végül összegezz. Írd le, hogy jó-e a fejlődés szerinted, vagy rossz. A véleménye mindenkinek egyéni, szubjektív, így nem tudod elrontani.

Sok sikert hozzá! :)

2011. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jézusom,ez rettenetesen nagy segítség volt!! tényleg,köszönöm.:) kb összeszedted h miről kéne írnom benne.:)) majd beírom ide,ha végeztem vele,és elmondod a véleményed??.:$$ nagyonjó lenne.:$
2011. szept. 27. 15:14
 3/12 anonim válasza:
persze, várom! :)
2011. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na hát ennyit sikerült összehoznom..annyira nem jut semmi eszembe.:SSS őszinte véleményt szeretnék olvasni:)


Tökéletesebb lett-e a világ a technika fejlődésével?


Napjainkban a Technika rohamosan fejlődik,melyet rengeteg szempontból figyelhetünk meg,és érzékelhetünk.

Gondoljunk csak bele..Ha csak 100évet megyünk is vissza az időben, Nem volt még mobiltelefon,sőt,számítógép sem. Ma ezek nélkül elképzelni sem tudtuk volna az életünket,vagy ami még rosszabb, hiány érzetünk támad,ha nincs nálunk valamiylen kütyünk,mellyel kapcsolatot tudunk tartani embertársainkkal.Régen az emberek újsáokból értesültek a hírekről,és fontosabb eseményekről,levéllel,postagalambbal „beszélgettek” távolabb élő ismerősükkel,családtagjukkal.

Ma ha beszélni szeretnénk valakivel,csak megkeressük a nevét a telefonunkban,és röpke 2perc alatt megbeszélhetjük vele azt,amit máskor napokig tartott volna közölni egymással.

Az idősebb koroszály persze nem érti,mi ez a nagy felhajtás az elektromos árucikkek körül, a fiatalokat viszont mélyen érintheti,ha egy iskolatársának jobb mobiltelefonja,esteleg számítógépe,laptopja van. Meghatározó lehet ez a barátságok terén is,mivel sok fiatalnak csak a tárgyak,és a pénz fontos,nem pedig a belső értékek. Annyira fontos lett a mai világban az elektronika, hogy ha valaki nem tudja használni a számítógépet, sok helyen munkát sem kap már.

Az emberi munkaerőt,melyet eddig kézzel csináltak,felváltottáka gépesített berendezések,mellyel egyre több munkanélküli lesz.

A Világ biztosan nem lett tökéletesebb a technika fejlődésével szerintem, bár igaz,sok esetben megkönnyíti a dolgunkat egy egy weboldal, internetes könyvtár,amiért régebben utaznunk kellett volna,hogy megtudjunk információkat.

Azért gondolom így, mert ha az emberek régebben tudtak elni ezek nélkül a dolgok nélkül,akkor mi is tudnánk nélkülözni őket.

Nagyszüleinknek sem kellenek a legmodernebb telefonok,HD TV-k és egyéb ilyen újdonságok az elektronika terén,mégis ugyanolyan emberek,mint mi,sőt,talán értékesebbek is.

2011. szept. 27. 18:09
 5/12 A kérdező kommentje:

A világháló teljessé teszi az emberek mindennapjait.A különböző hírportálok látogatása eredményezi,hogy a társadalom kevesebb újságot vásárol.Az emberek közösségi oldalakra regisztrálnak,hogy ezen a módon is kapcsolatot tartsanak barátaikkal,és új ismereteket,szerelmeket kössenek.

Bármennyire is nehéz elfogadnunk,a társadalmunk függ a technikától,képtelenek lennénk nélküle létezni,vagy bármit is csinálni,ha hirtelen megvonnák tőlünk ezeket a szerkezeteket.



na még ezt a végére dobtam..:D nemszeretem a foalmazásokat..

2011. szept. 27. 18:41
 6/12 anonim válasza:

Szerintem tök jó lett. Vittél bele infokommunikációt, szociális kapcsolatokat, jó lett! :)

Megkérdezhetem hány éves vagy? Az írásod alapján 15 körülire tippellek, csak kíváncsi vagyok mennyit tévedek ;)

2011. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

igen igen 15 vagyok..:DD januárban 16:)

Változattam 1-2 mondatot,hozzátettem ezt-azt :))

Beadható?

2011. szept. 27. 20:34
 8/12 anonim válasza:

Simán! Esetleg olyan szavakat, illetve kifejezések, mint "kütyü" írd át, valami kevésbé szlengesre. Nehogy ebbe kössenek bele.

Ha van kedved írd majd meg milyen volt a fogadtatás!

2011. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor jó..:) A Tanár elég jó fej,nem fog belekötni ilyesmibe,és tudja,hogy lég változatos a szókincsem,:))

De csak jövő héten kedden vagy szerdán kapjuk meg.:) úgyhogy akkor nézz vissza:) És köszönöm a segítséget!:))

2011. szept. 27. 21:17
 10/12 A kérdező kommentje:
nem kaptunk jegyet,de elgondolkodott rajta..:) aztmondta nagyonjóó lett
2011. szept. 29. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!