Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki szakközépiskola vagy...

Műszaki szakközépiskola vagy gimnázium?

Figyelt kérdés

Ha gépészmérnök szeretnék lenni hová érdemesebb menni?

Bánki Donát Műszaki szakközépiskola gépész szakra, vagy matek tagozatra a helyi gimibe (Besi).



2012. okt. 23. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
műszaki szakközép + 11.től matek fakt
2012. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Ebben a szakközépben is lehet menni matek fakultációra?

2012. okt. 23. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
ha lesz rá elég jelentkező 10.ben akk igen. de műszaki szakközépben simán össze jön annyi ember (én infó szakközépbe jártam, és nálunk sem volt ezzel probléma). meg hát eleve matek az elég általános tantárgy, szval tényleg elég ritka ha nem tudják elindítani.
2012. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Csak ebbe a szakközépbe a többség azért jelentkezik hogy autószerelőnek vagy esztergályosnak tanuljon. De majd elválik, hogy lesz. Addig még ugyis van 3 évem :D
2012. okt. 23. 20:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, a többsége annak, de ha elmész szakközépbe és tuti tovább fogsz tanulni a szakodnak megfelelően, akkor majdnem behozhatatlan előnyöd lesz a gimisekkel szemben egyetemen az első 1-2 szemeszterben. Persze csak akkor, ha tanulsz emelt matekot meg fizikát szakközépben. Meg az sem rossz, hogy ott kiderül, hogy tényleg tehetséges vagy-e a témához meg tényleg érdekel-e a műszaki terület, mert sokak szakközépbe az első komolyabb tárgyak után, mint műszaki mechanika, gépelemek, műszaki ábrázolás stb elmegy a kedvük az egésztől. De ha ezek mennek, akkor meg mehetsz versenyekre és nem sok készülés árán lehetsz országos döntős szakmai versenyeken, és asszem nem jön rosszul plusz 20-40-80 pont felvételin:)(nekem anno 80 pluszpont volt a 9. SZÉTV-helyezésért, úgy hogy tényleg nem szakadtam meg a készüléstől)
2012. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A műszaki ábrázolás az érdekel, meg hát a matekhoz is megvan az eszem :D csak nemtudom, hogy lehet-e emelt szintű matekot tanulni abban a suliban. A tanulással sem lesz gond (remélhetőleg), ha a koliban normálisan fogok tudni tanulni.

Amúgy Grat a versenyért és köszi a választ :D

2012. okt. 24. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a műszaki iskolák közül az Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakközépiskolát ajánlanám inkább. Elég jó hírű iskola.
2012. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, csak az a gond hogy szabolcsi vagyok így ez nem fog összejönni :)
2012. nov. 2. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!