Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME passzív félév utólagosan?

BME passzív félév utólagosan?

Figyelt kérdés
BME elsőéves hallgató vagyok gépészmérnöki szakon államilag finanszírozottként. Azt hittem tudom csinálni az első félévet, de sajnos régi betegségem kiújult, így orvoshoz-kórházba kell járnom, nincs energia és idő a tanulmányokra. A kérdésem az, hogy lehet-e utólagosan ilyen esetekben kérvényezni a passzív félévet? Volt már valaki hasonló helyzetben? kösz a válaszokat előre is

2012. okt. 23. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet, de mindenképp kérdezz rá a TO-n. ha tényleg nem lehet, akk próbáld meg kihúzni valahogy ezt a félévet, aztán a 2. félévtől biztos h kérheted a passzív félévet. most már tényleg csak indokolt esetben engedik meg, de szerintem betegség esetén ezzel nem lesz probléma.
2012. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A felsőoktatási törvény szerint a félév kezdetét követő 30 napon belül lehet különleges indokkal félévet passziválni. 30 napon túl már nem.

De sétálj be szépen a TO-ra és kérdezd meg ott.

2012. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!