Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen szakmát...

Szerintetek milyen szakmát tanuljak?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8.-os, gimnáziumba járok, de szerintem hülyeség, mert csak érettségit ad, és már félévkor jelentkezni kéne valahova szakmát tanulni. A lényeg, hogy ne legyen koszos a munka. Milyen jó szakmákat tudtok? Amúgy szeged környékén élek.

14F



2012. okt. 25. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
TEJÓÉG. Nyugodtan maradhatsz abban a gimnáziumban, ami érettségit ad. Ez a legfontosabb, hogy leérettségizz, utána ráérsz kitalálni hogy hova menj tovább..
2012. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ha már most tudnék szakmát tanulni, akkor miért pazaroljam később az időmet tanulásra?
2012. okt. 25. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert az érettségi fontos. Ha fel is vesznek nélküle valahova (amit kétlek, mert érettségivel sem vesznek fel embereket, úgy, hogy szakmájuk is van), ha elveszted a munkád, az első amit megnéznek, hogy befejezted-e rendben a középiskolát. És akkor látják, hogy nincs rendes "bizonyítványod" sem.
2012. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szakközépiskola ad érettségit it... Csak ad mellé pluszba egy szakmát, ezért. Gondolom jobbnak a giminél.
2012. okt. 29. 22:33
 5/6 anonim ***** válasza:
a-a rosszul tudod. Én szakközépbe járok, először érettségizel, utána maradsz ott 5.öd 6.od éven és akkor ad szakmát. tehát én is a gimit javaslom, mert ott még tudsz variálni, hogy mi leszel. Én pl megszívtam, eljöttem szakközépbe, és most jöttem rá, hogy más érdekel, és ha gimibe jártam volna, akkor tudtam volna abból érettségizni, ami kell ehhez a szakmához amit én kinéztem magamnak. Jobban jársz a gimivel, hidd el nekem.
2012. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem hozzátenni, hogy 5.öd, 6.od évre más suliból is át tudsz jelentkezni, tehát semmit nem veszítesz.
2012. okt. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!