Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Környezetgazdálkodási agrármér...

Környezetgazdálkodási agrármérnök: BCE vagy SZIE? Szerintetek hova érdemesebb menni?

Figyelt kérdés
Továbbá az is érdekelne, hogy milyen a légkör és a kollégium.:)

2012. nov. 9. 09:47
 1/6 anonim válasza:
Én idén kerültem be a Corvinusra, nálunk később indult ugyan a szak mint a SZIE-n, de jobb az elhelyezkedése (Budapest), értékesebb az ott megszerzett diploma. A társaság nagyon jó, a kolik is jók, bár az elsősök a Mohácsi koliban laknak, ami Törökbálinton van (én hét éve járok be innen kb 40 perc az út befele) Bár nem ismerem igazán SZIE-t, bármikor megfordultam ott kicsit elhagyatottnak éreztem (ráadásul Gödöllőn gyakorlatilag nincs semmi). Egy félév után bátran merem ajánlani a Corvinust, nem a legnehezebb szak a KÖGAM, de így is sokat kell tanulni bizonyos tárgyakból, de legalább jut idő másra is. Gyere hozzánk, szeretettel várunk! :)
2013. jan. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Khmm..gödöllői diákként azért hadd védjem meg Gödöllőt.Nos,a SZIE bár kevésbé nevesebb,mint a Közgáz,de ettől függetlenül agrárban messze a legelső.Ezt mindenki tudja.Bele értve az agrárcégeket,munkáltatókat is.Jól hangzik amúgy hogy BCE,de akkor,amikor pénzügyről,gazdálkodási és menedzsment szakról meg társairól van szó.De ha mezőgazdaság és környezetvédelem,akkor az a gödöllői SZIE.Tehát szerintem oda érdemesebb menni.Én amúgy nem ezt a szakot tanulom(hanem gépész karon vagyok),de a volt szobatársam odajárt,és nagyon szerette.A légkörről,kollégiumokról a legjobbakat tudom mondani,igenis van minden Gödöllőn,ami kell(szórakozóhelyek,Tesco,boltok,szolgáltatások,éttermek,stb),én imádom!Ja,és ha feltétlenül Pestre vágysz,feljárhatsz bármikor,30-40 perc vonattal a Keleti pu.A budapestiek mind bejárósok,mert tényleg nincs messze,de mondjuk szerintem érdemes leköltözni koliba,mert olyan jó az egész légkör.
2013. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
49%

Hát, ha harc hát legyen harc! :D

Először is, a Corvinus nem egyenlő a Közgázzal! A Corvinusnak 2 Campusa van, mindkettőn 3-3 kar. A Pesti Campus a Közgáz (Gazdaságtudományi kar, Társadalom tudományi kar, Közgazdaságtudományi kar) Budai Campuson van az Élelmiszer tudományi kar (rangsor alapján a legjobb az országban, a Tájépítészeti kar (az egyetlen az országban) és a Kertészet tudományi kar (régebbi a Gödöllői Egyetemnél. A környezetgazdálkodási agrármérnök képzés a Budai Campuson van, semmi köze a Közgázhoz.

Másodszor, nem akartam támadni Gödöllőt, nem ismerem igazán, nem voltam ott túl sokszor, az egyetemről pedig nem sokat tudok, mindössze annyit, hogy ha pár évvel ezelőtt mi is a Szent István Egytem tagintézménye voltunk, de kiváltunk (Campus szinten) és a Közgázzal együtt alapították meg a Budapesti Corvinus Egyetemet.

2013. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na jó,azért én se akartam lehúzni a BCE-t,egyezzünk ki egy közepesben :D Nyilván Budapest se rossz hely tanulásra,szabadidő eltöltésére,meg a BCE kara sem gagyi,én nem is ezt mondtam.De hírnevesebb a SZIE szakmai körökben.Ha valakinek azt mondod,mezőgazdaság,környezettudomány,természetvédelem,és a többi hasonló szakma,valószínűbb,hogy gödöllői egyetem fog az ember eszébe jutni,ahogy ha gazdaság,társadalomtudomány,stb,akkor meg BCE.Ez olyan,mint hogy a BME a leghíresebb műszaki egyetem,aztán ha Audinál akarsz járműmérnök lenni,valószínűleg többre mész a Széchenyi Egyetemmel(merthogy mindkettő ott van Győrben,és Audi támogatja a SZE-t.De ettől még a BCE sem rossz választás,azért nem valószínű,hogy ezt a nevet hallva valaki is azt mondaná:az meg hol van,mit tud,stb :D Magyarul ne parázz,bárhova is vesznek fel,rosszul nem járhatsz.Döntsd el,hogy egy vidékies,nyugodt,családiasabb környezetre vágysz,vagy vonz a nagyváros forgataga :)
2013. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kedves eddigi válaszolók. Én is ez iránt a szak iránt érdeklődöm és lenne egy kérdésem.

Előre mondom,hogy nem emiatt választottam a BCE-t,de mi a véleményetek arról,hogy ha nem érzem magam elég erősnek (de nagyon reménykedem,hogy felvesznek) akkor nagyobb esélyem van a BCE-re jutni létszám szempontból? Mert nagyon mondják hogy milyen híres a SZIE és elgondolkodtam,hogy oda biztosan többen jelentkeznek. Még egyszer hangsúlyozom,nem e miatt választottam a Corvinust, de szerintetek?

2015. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A SZIE-en sokkal alacsonyabb a ponthatár, szinte már-már a minimum.

Bár jelenleg van egy személy, aki leakarja minden áron húzni a Budai Campust, hidd el nem rossz választás (nem tudom miért lehet ennyire bepöccenve, hogy minden kérdésnél lehordja :D). Ha meg van benned szorgalom, menni fog.

2015. máj. 23. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!